Nowi Bukmacherzy w Polsce

Nowi Bukmacherzy w Polsce

Wprowadzenie

Ostatnie lata to niebywały rozkwit branży bukmacherskiej w naszym kraju. Odkąd zmieniły się przepisy ustawy hazardowej nowi bukmacherzy w Polsce zaczęli pojawiać się w tempie niewidzianym nigdy wcześniej. Z punktu widzenia użytkowników zakładów bukmacherskich to świetna wiadomość. Nie tylko możemy regularnie ogrywać nowe pakiety powitalne, czekają na nas również darmowe bonusy bukmacherskie, freebety, zakłady bez ryzyka a rosnąca konkurencja sprawia, że kursy bukmacherskie stają się jeszcze bardziej korzystne. W poniższym artykule sprawdzimy między innymi jak ocenić wiarygodność nowego bukmachera oraz co warto wziąć pod uwagę wybierając bukmachera dla siebie. Przyjrzymy się też krótko temu, jacy nowi bukmacherzy pojawili się w ostatnim roku i sprawdzimy, co mają do zaoferowania nowe firmy. 

Jak ocenić wiarygodność nowego bukmachera? 

W serwisie ProTipster udostępniamy naszym użytkownikom bardzo szczegółowe recenzje wszystkich legalnych bukmacherów. Nowi bukmacherzy w Polsce recenzowani są w serwisie tak szybko jak to tylko możliwe. W naszych recenzjach zbieramy informacje o najważniejszych aspektach działalności danego bukmachera takich jak oferta zakładów, transmisje meczów, oferta zakładów na żywo, dostępne metody wpłaty i wypłaty czy obsługa klienta. 

Z tego powodu strona ProTipster.pl to jest najlepsze źródło wiedzy o nowych bukmacherach w naszym kraju. Jeżeli zastanawiasz się, czy danej firmie warto zaufać i powierzyć jej swoje środki to sprawdź przede wszystkim jej ocenę na naszej stronie. 

Nowi Bukmacherzy z licencją 

Jak już wspomnieliśmy, nowi bukmacherzy w Polsce w ostatnim roku pojawili się w ponadprzeciętnej ilości. Oto kilka z firm, które ostatnio zadebiutowały na krajowym rynku zakładów i trochę najważniejszych informacji o ich działalności.

#1

Punktacja ProTipster

82

Ocena Graczy

4.34 4.34 gwiazdki

#2

Punktacja ProTipster

80

Ocena Graczy

4.01 4.01 gwiazdki

#3

Punktacja ProTipster

81

Ocena Graczy

3.00 3.00 gwiazdki

BETFAN

#1

Bonus Powitalny

3000 PLN

z kodem promocyjnym PROTIPSTER

3100 PLN

BETFAN to legalny bukmacher, który na polskim rynku zadebiutował w kwietniu 2019 roku. Kusi on nowych graczy przede wszystkim wysokim bonusem powitalnym, można tu otrzymać nawet 3000 zł bonusu na start, co jest znaczącą kwotą jak na nasz rynek. To jedna z marek, w której pokładamy największe nadzieje na przełamanie monopolu firm takich jak STS czy LV Bet. Został on bardzo dobrze przyjęty przez graczy, o czym świadczy także bardzo wysoka (4,32 na 5) ocena na naszej stronie. Pamiętaj, że w Betfan kod promocyjnyPROTIPSTER zagwarantuje Ci aż 3000 zł bonusu początkowego i zakład bez ryzyka 100 zł! 

eWinner

#1

Bonus Powitalny

z kodem promocyjnym PROTIPSTER

655 PLN

Kolejny nowy, obiecujący bukmacher to marka eWinner, która swoją działalność zainaugurowała pod koniec 2018 roku. Bukmacher jest znany głównie ze współpracy z Marcinem Gortatem. Jak wszyscy nowi bukmacherzy także i on oferuje bonus początkowy. Mamy tu Freebet 25 zł za rejestrację, zakład bez ryzyka do 170 zł a także bonus 100% do 500 zł od drugiego jak i trzeciego depozytu.Trzeba przyznać, że bonus aż na 3 pierwsze depozyty to ciekawy pomysł i niewątpliwie wyróżnia on eWinner spośród innych firm. Pamiętaj, podczas rejestracji podając w eWinner kod promocyjnyPROTIPSTER zwiększasz swój pierwszy bonus ze standardowych 150 do 170 zł.

Betclic

#1

Bonus Powitalny

Zakład bez ryzyka 500 PLN

z kodem promocyjnym BETVIPPL

Zakład bez ryzyka 510 PLN

Czy trzeba komuś przedstawiać bukmachera Betclic? Na długo przed tym, nim zaczęła obowiązywać nowa ustawa hazardowa i ogłoszono listę legalnych bukmacherów Betclic był jedną z czołowych platform na polskim rynku, mimo braku krajowej licencji. Od 2019 roku Betclic to legalny bukmacher online z polską licencją. Promocja dla nowych użytkowników to zakład bez ryzyka - jeśli Twój pierwszy zakład okaże się przegrany to otrzymasz zwrot 100% środków do określonej kwoty. Podaj w Betclic kod promocyjny BETVIPPL podczas rejestracji, aby otrzymać wyższy niż standardowy bonus - 510 zł cashbacku za pierwszy zakład zamiast standardowych 500. 

Superbet

#1

Bonus Powitalny

Tydzień bez ryzyka do 500 PLN + 100% do 50 PLN

Zakłady Bukmacherskie Superbet swoją licencję uzyskały w 2017 roku, mimo że wcześniej była nieznana poza Polską to działała m.in. w Rumunii. Ich strona internetowa umożliwiająca zawieranie zakładów została uruchomiona dopiero w 2019 roku. Bukmachera tego charakteryzują liczne regularne promocje bukmacherskie, na start można tu zostać sumę 600 zł w formie 3 bonusów od 3 pierwszych depozytów. Stałą ofertą w tej firmie są także wysokie kursy, jeśli umieścimy na naszym kuponie AKO przynajmniej 5 zdarzeń - bukmacher obiecuje nam w takim wypadku najlepsze kursy w sieci. 

Noblebet

NobleBet to kolejny nowy polski bukmacher, który zadebiutował na polskim rynku we wrześniu 2019 roku. Bukmacher ten zarządzany przez spółkę Polski Bukmacher sp. z.o.o uzyskał licencję w styczniu tego samego roku. Oferuje on swoim użytkownikom przyzwoitą ofertę zakładów oraz zakłady na żywo i sporty wirtualne. Bonus na start rozbity tutaj jest na 3 premie. Za pierwszy depozyt gracz może otrzymać bonus 100% do kwoty 800 zł, za drugi depozyt bonus to 50%, maksymalna kwota zaś jest taka sama, czyli 800 zł. Dodatkowo, na trzeci depozyt dostępny jest bonus bez ryzyka 100% ekstra, do kwoty 50 zł. Obowiązuje on tylko jednak na sporty wirtualne. W sumie, NobleBet przyznaje na start pakiet powitalny równy 1650 zł, co jest niezłą kwotą i na pewno wyróżnia się tym na tle innych firm.

OKBet

OKBet otrzymał licencję na zakłady sportowe on-line w 2019 roku. Co ciekawe, jest to siostrzana marka NobleBet, będąca również zarządzana przez spółkę Polski Bukmacher sp. z o.o.. Nie wiadomo kiedy planowany jest start działalności, być może w 2020 roku. Póki co strona nie została jeszcze uruchomiona więc ewentualna próba wejścia na adres OKbet.pl spełznie na niczym. Czego możemy się jednak spodziewać po tym serwisie? Z pewnością, tak jak w NobleBet, będziemy mieć tu do dyspozycji sporo dyscyplin sportowych do obstawiania, zakłady na żywo czy dostęp przez stronę mobilną. Co jeszcze przyniesie przyszłość i jak wysoki bonus zaoferuje nam OKBet? Tego oczywiście nie wiadomo. 

BestBet

Spółka BestBet sp. z o. o. otrzymała licencję Ministerstwa Finansów w 2019 roku. To kolejna spółka, która wciąż buduje swój biznes i dopiero zamierza otworzyć punkty stacjonarne na urządzanie zakładów offline pod marką “BestBet24 – Bukmacher!”. Planowana liczba punktów to aż 80 i zapowiadane jest to nie później niż w II kwartale roku 2020. W tym samym roku spółka planuje uruchomić stronę www oraz aplikację mobilną w celu przyjmowania zakładów on-line. Na razie nie są znane żadne dalsze szczegóły odnośnie jej działania ani tym bardziej planowanych bonusów. Zapowiadają jedynie spory rozwój automatycznych terminali w swoich lokalach i szerokie stawianie na sporty wirtualne.

Traf

Marka Traf – uruchomiona przez Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. działa na podstawie zezwolenia wydanego przez Ministra Finansów w 2019 roku. Nie jest to jednak typowy bukmacher tak jak poprzednie firmy, nie obstawimy tutaj meczów piłki nożnej czy koszykówki. Traf umożliwia bowiem tylko i wyłącznie obstawianie zakładów na wyścigi konne. Firma od 2010 roku zajmuje się sprzedażą zakładów na wyścigi konne, na początku działali tylko przy trzech torach, ale obecnie mocno rozszerzyli swoją działalność. Możemy grać w punktach, które są rozsiane po całej Polsce, choć najwięcej jest ich w Warszawie a także on-line obstawiając gonitwy konne z całego świata. Trzeba przyznać, że to produkt dość niszowy, ale jest oczywiście pewne grono osób obstawiających wyścigi konne i dla nich oferta serwisu będzie trafiona w punkt.

Co warto wziąć pod uwagę wybierając bukmachera? 

Jeżeli trafiasz na stronę nowego bukmachera i zastanawiasz się, na jakie rzeczy zwrócić w pierwszej kolejności uwagę oto lista, która może Ci pomóc podjąć decyzję:

Bonus powitalny

Oczywistym jest, że bonus powitalny to jedna z najważniejszych rzeczy, które sprawdzamy. Utarło się, że niemal każdy bukmacher chcąc przyciągnąć nowych graczy oferuje bonusy bukmacherskie. Oferty i pakiety powitalne bywają bardzo różne, część z firm oferuje darmowy zakład, inne podwojenie depozytu a inne jeszcze większe bonusy jak 200 czy 300%. Z naszej strony radzimy tylko, żeby nie patrzeć na same kwoty ale także na regulamin promocji i warunki pod jakimi nowi bukmacherzy rozdają pieniądze. Może się bowiem okazać, że mniejszy bonus, ale przyznany na dobrych warunkach może być korzystniejszą opcją niż większy, ale z bardziej restrykcyjnym regulaminem. 

Oferta zakładów

Nic tak nie frustruje jak sytuacja, gdzie mamy gotowy pomysł na zakład lub skuteczne typy bukmacherskie a danego meczu nie ma w ofercie tego bukmachera. Niestety, legalni bukmacherzy całkiem inaczej podchodzą do kwestii oferty zakładów. Część stawia na bardzo bogatą ofertę zakładów, włączając w to wiele niższych i mało popularnych lig zaś inni stawiają na pozostałe aspekty. Jeżeli lubisz obstawiać niższe ligi koniecznie sprawdź ofertę zakładów danego bukmachera pod tym kątem.

Aplikacja mobilna

Wydaje się, że w 2020 roku i kolejnych latach aplikacja mobilna powinna być dla każdego bukmachera oczywistością. Niestety, nie wszyscy nowi bukmacherzy w Polsce posiadają aplikacje na telefon ale trzeba też przyznać, że nie we wszystkich przypadkach jest ona konieczna. Często strona mobilna danego bukmachera jest dobra i wystarczająca do obstawiania codziennych zakładów. Dlatego też, nie każdy bukmacher online musi posiadać aplikację, ale jeśli chcesz obstawiać zakłady przez telefon sprawdź najpierw jego stronę mobilną. Przeanalizowaliśmy najlepsze aplikacje bukmacherskie dostępne na polskim rynku zakładów.

Metody płatności, szybkość wypłat 

Metody płatności to kluczowa kwestia jeśli zależy Ci na obracaniu gotówką pomiędzy więcej niż jedną firmą. Weźmy pod uwagę taką sytuację, jest sobotnie przedpołudnie a za kilka godzin rozpoczyna się mecz, który chciałbyś obstawić. Masz środki na portfelu elektronicznym Skrill, rejestrujesz konto, chcesz dokonać wpłaty i okazuje się, że dany bukmacher nie obsługuje wpłat przez ten kanał. Frustrujące, prawda? Przy obracaniu pieniędzmi pomiędzy różnymi firmami niebagatelne znaczenie ma także szybkość wypłat. Polski rynek jest jednak dość rozwinięty jeśli chodzi o metody płatności i jest już sporo firm, które oferują błyskawiczne wypłaty.

Licencja

To dość oczywisty punkt, wszyscy nowi bukmacherzy w Polsce muszą posiadać zezwolenie Ministra Finansów na prowadzenie takiej działalności. Jeżeli na stronie nie ma takiej informacji oraz numeru licencji zachodzi duże prawdopodobieństwo, że uczestniczysz w nielegalnych grach hazardowych. Uważaj, wiąże się to ze sporymi karami finansowymi.

Transmisje na żywo

Ostatnim już punktem, na który chcemy zwrócić uwagę są transmisje na żywo. Polskie zakłady bukmacherskie są naszym zdaniem bardzo dobrze rozwinięte i niczym nie ustępują tym światowym. Dlatego transmisje na żywo na przykład z naszej krajowej ligi lub innych popularnych rozgrywek są już niemal dla nas wszystkich oczywistością. 

Jakie korzyści oferują nowi bukmacherzy?

Rosnąca konkurencja wśród legalnych bukmacherów, którzy w ostatnim roku pojawili się na rynku przyniosła dla graczy bardzo ciekawy efekt. Nowi bukmacherzy dosłownie biją się o nowych graczy oferując swoim użytkownikom takie benefity jak:

Gra bez podatku

Jak wiemy, 12% podatek od stawki bywa dość uciążliwy. Działalność każdego nowego bukmachera wiąże się ze zdobyciem licencji Ministerstwa Finansów a ta nakłada na firmy obowiązek rejestrowania każdej transakcji oraz pobierania od niej podatku. Nie ma się co oszukiwać, 12% bez znaczenia czy nasz zakład będzie przegrany czy wygrany, bo odprowadzamy go z góry, to bardzo dużo. Każdy polski bukmacher stoi przez to na straconej pozycji wobec zagranicznych firm dlatego Ministerstwo Finansów zaczęło blokować strony nielegalnych bukmacherów z zagranicy. Polskie firmy starając się walczyć o graczy idą jeszcze dalej, otóż nowi bukmacherzy często oferują także grę bez podatku na niektóre lub wszystkie zdarzenia, co jest możliwe dzięki wyższym kursom. W ten sposób, my jako gracze, nie odczujemy drakońskiego podatku.

Promocje bukmacherskie 

Osobną kwestią są oczywiście promocje bukmacherskie, niemal każdy polski bukmacher debiutujący na rynku oferuje jakąś formę bonusu od depozytu, darmowego zakładu, bonusu bez depozytu lub czegoś w tym stylu. Jeżeli spojrzymy na listę legalnych bukmacherów to niemal każda firma ma jakiś pakiet powitalny i nierzadko wynosi on od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Część firm oferuje bonusy bukmacherskie na lepszych, inne zaś na gorszych warunkach. Na naszej stronie znajdziesz informacje, które pomogą Ci wybrać te najlepsze. 

Podwyższone kursy

W ramach przyciągania do siebie nowych graczy duża część z nowych podmiotów oferujących zakłady wzajemne posiada w swojej ofercie wysokie kursy. Dziś można je bez przeszkód sprawdzić na różnych stronach udostępniających typy bukmacherskie, w tym także na naszej, co łatwo pozwala wychwycić strony oferujące najlepsze kursy. Oczywistym jest więc, że nowi bukmacherzy w Polsce konkurują także wysokością kursów. Niemal wszyscy nowi bukmacherzy oferują więc mniej lub bardziej podwyższone kursy.

Podsumowanie

Jak sami mieliście okazję zauważyć, nowi bukmacherzy w Polsce reprezentowani są w 2020 roku przez rekordową ilość firm. Sprawia to, że bardziej niż kiedykolwiek warto śledzić, czy i kiedy pojawi się nowy bukmacher na krajowym rynku. Zwykle oferują nam oni bardzo solidne bonusy, darmowe zakłady czy korzystne warunki obstawiania zakładów. Zachęcamy więc do regularnego odwiedzania naszej strony, zwykle przygotowujemy recenzje nowych legalnych bukmacherów tak szybko, jak to tylko możliwe. 

AH

24