ProTipster Wiadomości Sportowe

Liga Konferencji: czy Lech Poznań wyjdzie z grupy? Analiza

Liga Konferencji: czy Lech Poznań wyjdzie z grupy? Analiza

Lech Poznań po wielu problemach wślizgnął się do fazy grupowej rozgrywek Ligi Konferencji. Kolejorz trafił do bardzo wymagającej grupy i awans do fazy pucharowej będzie nie lada wyczynem. Jak realne szanse na powodzenie ma drużyna mistrza Polski?

Eliminacje do europejskich pucharów były dla Lecha bolesnym przeżyciem. Mistrz Polski już w I rundzie odpadł z walki o Ligę Mistrzów, dostając porządne bęcki od azerskiego Karabachu. Porażka dała jednak Lechowi możliwość walki o Ligę Konferencji i tam szło jak po grudzie. Ostatecznie mistrz Polski doszedł do IV rundy i tam zmierzył się z luksemburskim Dudelange. Lech po niemałych problemów wygrał dwumecz i awansował do fazy grupowej. Styl w jakim polski zespół osiągnął cel pozostawia bardzo wiele do życzenia. 

Zdaniem ekspertów z serwisu Casinokrol.pl losowanie dla Lecha również nie było zbyt udane. Mistrz Polski trafił do bardzo wymagającej grupy, gdzie o awans będzie niezwykle trudno. Lech Poznań w fazie grupowej zagra przeciwko Villarrealowi, Austrii Wiedeń i Happoelu Beer Sheva.

Pojedynek z Villarreal zapowiada się niezwykle pasjonująco, choć nie da się ukryć, że Hiszpanie są gigantycznym faworytem w starciu z Kolejorzem. Zespół Unaia Emery’ego świetnie rozpoczął ten sezon i po kilku kolejkach jest liderem LaLiga. Ponadto „Żółta Łódź Podwodna” całkiem niedawno wygrywała Ligę Europy

Nieco więcej szans Lechici mogą upatrywać w starciu z Austrią Wiedeń, choć pojedynek z austriacką drużyną nie będzie należał do łatwych. Biorąc pod uwagę faworyzowanie Villarreal, konfrontacja z wiedeńczykami będzie kluczowa dla Lecha w wyjście z grupy. Aktualny poziom jaki reprezentują piłkarze z Poznania nie napawa zbyt dużym optymizmem i o punkty będzie niezwykle ciężko.

Starcia z Happoelem Ber Sheeva będą dla Lecha teoretycznie najłatwiejsze. Myśląc o wyjściu z fazy grupowej, mistrz Polski jest zobowiązany wynieść z dwumeczu 6 punktów. W przypadku straty punktów, walka o awans do fazy pucharowej zostanie niezwykle utrudniona. 

Legalni bukmacherzy nie dają większych szans dla drużyny Lecha Poznań. Kurs na to, że Kolejorz awansuje do fazy pucharowej wynosi około 2.75, natomiast na to, że wygra grupę C kurs wzrasta do 12.00. W hierarchii kursowej, Lech jest trzeci w swojej grupie. Pewniakiem do awansu jest Villarreal (1.01). Wyżej od polskiej drużyny notowana jest Austria Wiedeń (1.80). Kurs na awans Happoel Beer Sheva to 4.00.

#1

Bonus Powitalny

z kodem promocyjnym PROTIPSTER

300 PLN

#2

Bonus Powitalny

1540 PLN

z kodem promocyjnym PROTIPSTER

1640 PLN

#3

Bonus Powitalny

z kodem promocyjnym PROTIPSTER

Zakład bez ryzyka 34 PLN + Bonus Powitalny do 200 PLN + Cashback 3500 PLN

Początek fazy grupowej Ligi Konferencji już 8 września. Pierwszym rywalem Lecha Poznań w pucharowych rozgrywkach będzie Villarreal, spotkanie odbędzie się na legendarnym stadionie  El Madrigal w Vilareal. Wszystkie mecze Ligi Konferencji Europy będzie można obejrzeć na platformie Viaplay. Niewykluczone, ze mecze z udziałem Lecha Poznań zostaną pokazane w telewizji publicznej. 

Powiązane Wiadomości