Campeonato Brasileiro Serie A 2019 | Przegląd Zakładów

Campeonato Brasileiro Serie A 2019 | Przegląd Zakładów

Artykuł został najpierw opublikowany dla użytkowników ProTipster Premium w dniu 20 maja.

Wszystkie główne europejskie ligi dobiegły już końca, a więc nadszedł czas aby poszukać wartości w innym miejscu. Eksperci ProTipster Premium w tym okresie będą szukać wartości głównie w Skandynawii oraz Południowej Ameryce. Czego możemy spodziewać się po Brazylijskiej Serie A w tym sezonie? Zespół ProTipster udziela odpowiedzi...

Dołącz do Premium i nadal zgarniaj pieniądze z zakładów tego lata!

Dołącz do Premium

Wprowadzenie do Zakładów - Brazylijska Serie A

Brazylijskie Serie A składa się z 20 zespołów. W każdym sezonie rozgrywanych jest 38 spotkań. Pierwsze sześć drużyn uzyskuje kwalifikacje do Copa Libertadores, a kolejne sześć do Copa Sudamericana. Cztery najgorsze drużyny po zakończeniu sezonu spadają do niższej klasy rozgrywkowej - Serie B.

Campeonato Brasileiro Série A 2019 jest 63 sezonem Campeonato Brasileiro Serie A oraz 16 w której mecze rozgrywane są dwukrotnie (zmianę wprowadzono w 2003 roku). Rywalizacja w lidze rozpoczęła się 27 kwietnia i zakończy się 8 grudnia.

Historycznie, cztery największe zespoły ze stanu Sao Paulo odnosiły największe sukcesy w lidze - Palmeiras zdobył 10 tytułów, Santos 8, Corinthians 7, a Sao Paulo 6. Po czterech zespołach z Sao Paulo, mamy Flamengo z 5 tytułami, Cruzeiro, Vasco da Gama, Fluminense (po 4 tytuły), Internacional (3 tytułu), Botafogo, Gremio, Bahia (po 2 tytuły), Atletico Mineiro, Guarani, Atletico Paranaense, Sport Recife oraz Coritiba (1 tytuł).

W tym sezonie, tytułu bronić będzie Palmeiras, które  zdobyło tytuł w walce z Flamengo i Internacional. Warto odnotować, że Palmeiras oraz Corinthians zdobyli cztery ostatnie tytuły.

Zakiład na Brazil Campeonato Serie A

Oólnie rzecz biorąc, Serie A to liga niskich wyników. Pierwsze dwie kolejki były nieco wyjątkowe pod tym względem, ale teraz można zauważyć coraz więcej niskich wyników w stylu 0-0 oraz 1-0. W czwartej kolejce pięć z dziesięciu meczów zakończyło się wynikiem poniżej 1,5 bramki. Ten fakt jest znany bukmacherom, więc zazwyczaj otrzymujesz niskie kursy na niskie wyniki. Mimo to istnieją zespoły zdolne strzelać sporo goli, więc czasami można znaleźć doskonałe kursy na overy (jeżeli wybierzesz odpowiedni mecz).

Rotacja

W Brazylijskiej Serie A bardzo ważne jest sprawdzanie składów przed rozpoczęciem meczu, ponieważ czasami trenerzy mają tendencję do sporych rotacji w składzie. Brazylijskie drużyny często biorą udział w kilku rozgrywkach jednocześnie ( mistrzostwa stanowe, puchar krajowy,  Copa Libertadores, Copa Sudamericana) i w niektórych przypadkach skupiają się na jednych rozgrywkach, kosztem drugich. Na przykład, Gremio jest prawdopodobnie jedną z najsilniejszych drużyn w kraju, ale postanowili skupić się na walce w Copa Libertadores i rozegrali kilka meczów ligowych w rezerwowym składzie, przez co obecnie na koncie mają jedynie 2 punkty.

Odległości

Jeszcze jedną ważną cechą Serie A jest przewaga gry u siebie. Brazylia to ogromny kraj, a więc podróżowanie może być męczące. Na przykład odległość z Fortalezy (Ceara i Fortalezą są z tego miasta) do Porto Alegre (Gremio oraz Internacional) wynosi blisko 45000 kilometrów, czyli mniej więcej tyle samo co odległość z Moskwy do Lizbony. Nie powinien zatem nikogo dziwić fakt, że drużyny grające u siebie mają znaczącą przewagę w tej lidze.

Stadiony

Ponadto, przed postawieniem zakładu powinieneś zawsze sprawdzić miejsce, w którym będzie rozgrywany mecz, ponieważ niektóre zespoły od czasu do czasu, rozgrywają mecze u siebie w alternatywnych miejscach. Na przykład Vasco da Gama podejmował Corinthians w środku amazońskiego lasu (Manius), 4500 kilometrów od stadionu w Rio de Janeiro.

Mecze reprezentacji

Należy odnotować, że większość Brazylijczyków z kadry narodowej gra za granicą, ale niektórzy mogą być także powołani do reprezentacji. Pamiętaj, że Serie A zazwyczaj nie ma przerwy na rozgrywki reprezentacji, więc niektóre zespoły mogą być pozbawione swoich gwiazd.

Nie przegap typów naszych użytkowników dotyczących Brazylijskiej Serie A

Fawortyci - 2019 Brazilian Serie A

Po pięciu rundach aktualnego sezonu, bukmacherzy postrzegają aktualnych mistrzów (Palmeiras), za głównego kandydata do tytułu. Zespół ProTipster przychyla się tutaj do opinii firm bukmacherskich, ponieważ obecnie prowadzą w lidze z 13 punktami i mają naprawdę świetny skład. Mimo to, postrzegamy kursy w okolicach 2,50 za nieco zbyt niski, ponieważ Palmeiras zagra w fazie pucharowej Copa Libertadores, więc prawdopodobnie nie będą w 100% skoncentrowani na rozgrywkach ligowych przez cały czas. Palmeiras nie wypadł zbyt dobrze w mistrzostwach Sao Paulo, ale teraz grają naprawdę świetnie. Ich obrona po raz kolejny jest najlepsza w lidze i do tej pory stracili tylko jedną bramkę. W ostatnim weekend zaprezentowali się wyjątkowo dobrze, niszcząc Santos.

Flamengo z kursem 9,00 jest drugie na liście faworytów do zdobycia trofeum. Tradycyjnie najpopularniejszy brazylijski zespół z Rio de Janeiro rozpoczyna sezon z wielkim oczekiwaniami, ale należy pamiętać, że nie zdobyli mistrzowskiego tytułu od 2009 roku. W tym roku nie wygrali nawet mistrzostw Rio de Janeiro, więc z pewnością nie jest to już ten sam zespół. Jeszcze przed rozpoczęciem sezonu, ich szanse były oceniane wyżej, ale do tej pory w trzech meczach wyjazdowych zdobyli tylko jeden punkt, więc to raczej wątpliwe by mogli rzucić wyzwanie Palmeiras.

Cuzeiro świetnie grało w  mistrzostwach Minas Gerais i Copa Libertadores, ale w Serie A odnotowali już trzy porażki w pięciu rundach. Do niedawno uważano ich za trzeciego faworyta do zdobycia tytułu, ale po ostatniej porażce z Fluminense, kurs na ich zwycięstwo w lidze znacząco wzrósł i obecnie wynosi 17,00.

Santos wypadło zaskakująco dobrze w pierwszych czterech meczach, ale w tym tygodniu zostali upokorzeni przez Palmeiras, który wygrał 4:0. Jorge Sampaoli preferuje atrakcyjny futbol polegający na agresywnej grze w ataku, ale jego Santos traci zbyt dużo bramek. Według danych zawartych na Transfermarkt, Santos ma trzeci najcenniejszy skład w lidze (Palmeiras i Flamengo prowadzą), a więc nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem, że zespół ten uważany jest za jednego z faworytów do zdobycia mistrzowskiego tytułu. Po porażce z Palmeiras, kurs na ich triumf w lidze wynosi 9,00.

Które drużyny spadną do niższej ligi?

Fortaleza, CSA, Goias i Avai uzyskały awans z Serie B i to właśnie te drużyny według ekspertów są najpoważniejszymi kandydatami do spadku. Należy jednak wspomnieć o Vasco da Gama, ponieważ ten słynny klub z Rio de Janeiro przechodzi prawdziwe piekło na początku sezonu. W pierwszych pięciu meczach zdobyli tylko dwa punkty. Co prawda już zwolnili Marcosa Valladaresa i zastąpili go Vanderleiem Luxemburgo ale pojawia się wiele pytań dotyczących możliwości tego zespołu.

Czarny Koń | Brazil Campeonato Serie A

Sao Paulo jest potencjalnie czarnym koniem tego sezonu, ponieważ jest to drużyna, która już zdobyła tytuł w bardzo wymagającym Campeonato Paulista  i po pięciu meczach ma na koncie 11 punktów. Od czasu kiedy posadę trenera objął Vagner Mancini, Sao Paulo gra naprawdę znakomicie i może dojść daleko. Mają dobrą doświadczonych (Alexandre Pato, Everton and Tche Tche) oraz młodych ((Antony, Jonas Toro, Walace, Igor Vinicius) zawodników. Niestety w miniony weekend zaledwie zremisowali u siebie z Bahia i jeżeli takie wpadki będą się powtarzać, mogą zapomnieć o tytule.

O ProTipster Premium:

Dzięki subskrypcji Premium otrzymasz codzienne typy z analizą od ekspertów ProTipster prosto na swoją skrzynkę pocztową. Subskrypcja Premium obejmuje: 

  • Piłka Nożna (Najważniejsze ligi, Ligę Mistrzów, Południowa Ameryka, Australia, Skandynawia i więcej)
  • Tenis (APT, WTA, challengers)
  • Koszykówka (NBA, EuroLiga, lokalne ligi)
  • Inne sporty jak hokej (NHL), futbol amerykański (NFL)

Będąc subskrybentem Premium możesz spodziewać się około 100 typów z analizą ekspertów każdego miesiąca.

Dołącz do Premium