ProTipster Typy bukmacherskie

Typy Bukmacherskie Dota 2, Typy Na Dziś, Typy na Jutro

Brak nadchodzących wydarzeń

Wybierz inny turniej aby przeglądać więcej wydarzeń.

Typy Bukmacherskie

Typy Bukmacherskie Dota 2

Jak obstawiać zakłady bukmacherskie Dota 2?

Dota 2 to gra wieloosobowa wydana w 2019 roku przez Valve Corporation. Oparta jest ona na modelu Free to play co oznacza, że możesz grać w nią całkowicie za darmo. Podobnie, jak inne gry z gatunku MOBA, czyli Multiplayer online battle arena gra się tu na mapie, którą ogląda się z góry. Ta, podobnie jak w League of Legends zbudowana jest z trzech linii, po której poruszają się gracze. Ci podzieleni są na dwa zespoły po pięciu zawodników. Każdy z teamów ma za zadanie zniszczyć bazę przeciwnika poprzez zniszczenie głównego budynku w twierdzy wroga.

Gra, mimo kilku lat na karku, jest w dalszym ciągu niesamowicie popularna. Duże zainteresowanie i profesjonalni zawodnicy sprawiają, że wokół gry wytworzyła się bardzo liczna społeczność. To oznacza liczne zawody i turnieje a także, co naturalne zainteresowanie tematem bukmacherów. Dziś gracze stawiający typy bukmacherskie Dota 2 mogą obstawić w niemal każdym szanującym się bukmacherze. W tym tekście skupimy się bukmacherskim aspekcie Dota 2 - opowiemy Wam jakie są najważniejsze turnieje oraz jakie rynki dostępne są dla ludzi, którzy stawiają typy na Dota 2.

Zakłady bukmacherskie na Dota 2 - jakie są najważniejsze turnieje?

Jak w każdej esportowej dyscyplinie mamy tu regularne ligi, mniejsze lokalne turnieje ale też najważniejsze rozgrywki, które gromadzą profesjonalnych graczy z całego świata. Jeśli chodzi o zakłady bukmacherskie Dota 2 wciąż jest dość niszowym sportem i tylko te najważniejsze turnieje obecne są w ofercie bukmacherów. Sprawdźmy więc, jak to wygląda w praktyce.

The Dota 2 International to z pewnością największy turniej w tej grze, niektórzy mówią nawet, że to największy turniej e-sportowy świata. Jeśli chodzi o nagrody, z dużą pewnością, tak właśnie jest! W 2019 na nagrody przeznaczono tu sumę 34 milionów USD, w tym 15 milionów dla zwycięskiego zespołu. The Dota 2 International organizowany jest już od dziewięciu lat. Zwykle w pojedynczejvedycji mierzy się ze sobą 18 zespołów – 12 najlepszych wyłonionych w turnieju Dota Pro Circuit oraz po jednej ekipie, która reprezentuje wybrany region świata. W 2019 finał odbył się w Szanghaju, końcowy triumf odniosła tu ekipa OG.

Czym jest wspomniane Dota Pro Circuit? Zasadniczo jest to cykl 5 turniejów typu minor oraz 5 turniejów typu major. W każdym z nich drużyny uzyskują punkty do klasyfikacji generalnej. Istotne są również turnieje Dota 2 z serii ESL One, w 2019 roku odbyły się 4, między innymi w Katowicach, Birmingham czy Mumbaju. Każdy z nich posiadał pulę w wysokości 300 tysięcy dolarów. W Azji Dota jest jeszcze bardziej popularna. Turnieje takie jak The Kuala Lumpur Major, ONE Esports Singapore Major 2020, MDL Chengdu Major, które odbyły się w ostatnich latach miały pule nagród równe lub wyższe od 1 miliona dolarów.

Jakie zakłady na Dota 2 są dostępne dla graczy?

Dla graczy obstawiających typy bukmacherskie Dota 2 oferuje prawdziwe bogactwo zdarzeń do gry. Poniżej omówimy dla Was najbardziej popularne zakłady, jakie możecie zawierać na mecze tej gry:

Zakłady 1/2

Jak łatwo zgadnąć, tak jak niemal w każdym sporcie i tutaj dominują najprostsze zakłady na zwycięstwo danej drużyny. Zwykle najłatwiej po prostu obstawić, który zespół jest mocniejszy i ma większe szanse na wygranie pojedynku. Nie ma tu remisów, obstawiamy więc tylko zespół 1 lub 2. Trochę większe możliwości dają nam zakłady na żywo, które w Dota 2 są powszechnie dostępne. Możemy na przykład obstawiać wynik tylko pierwszej mapy lub też który zespół pierwszy zdobędzie na niej punkt, czy który pierwszy uzyska na przykład 20 punktów. 

Handicap

Gracze, którzy obstawiają typy Dota 2 mają do dyspozycji także handicapy. Ich działanie jest tu standardowe, dokładnie takie jak przyzwyczaiły nas do tego inne dyscypliny. W związku z tym, że zazwyczaj mecze Dota 2 gra się do 2 wygranych map to jedyny dostępny handicap to +1.5 lub -1.5. Dodatni handicap sprawia, że słabszy zespół wygrywa dla nas zakład, nawet kiedy przegra mecz 1:2. Dzięki temu dodatkowo zabezpieczamy się grając na słabszy zespół. Ujemny -1,5 handicap sprawia zaś, że wygrywamy tylko, gdy nasz zespół wygra stosunkiem 2:0. Ujemny handicap pozwala uzyskać większy kurs, gdy czujemy, że wybrany zespół może wygrać do zera.  

Powyżej/poniżej

Jak łatwo się domyśleć także zakłady na powyżej i poniżej są dostępne w Dota 2. Zazwyczaj gra się tutaj do dwóch wygranych rund, które reprezentuje po prostu jedna mapa. Jeden zespół może więc wygrać 2:0 lub 2:1. Innej możliwości nie ma. Można zagrać 2 lub 3 mapy, stąd dostępne zakłady to powyżej 2,5 lub poniżej 2,5 mapy w meczu. Jedna dostępna linia nie daje nam za dużego wyboru. Trochę lepiej jest, gdy gramy typy bukmacherskie Dota 2 w wersji na żywo. Możemy obstawiać, naturalnie tylko w lepszych bukmacherach, under i over na liczbę punktów na danej mapie czy liczbę zabójstw.  

Zakłady długoterminowe

Ostatnim, dość oczywistym typem zakładów są te długoterminowe. Zamiast konkretnych meczów typujemy tu całe turnieje, jak na przykład ESL czy The International. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że nasze typy bukmacherskie Dota 2 są w ten sposób odrobinę bezpieczniejsze. Nawet faworytom może się przytrafić jeden słabszy mecz w grupie, co może być bez wpływu na wygranie przez nich całego turnieju. Minusem tego rodzaju zdarzeń jest to, że długoterminowe typy Dota 2 zamrażają nasz kapitał na dłuższy okres.

Kursy Dota 2

W każdej dyscyplinie sportowej, jak również i w e-sporcie, kursy mają ogromne znaczenie. Na naszym portalu gracze stawiający typy bukmacherskie Dota 2 mogą porównać kursy na interesujące ich zdarzenia. U bukmacherów dostępne są kursy na takie zakłady jak:

  • Typy Dota 2 1/2
  • Powyżej/poniżej
  • Zakłady długoterminowe na turnieje
  • Handicapy
  • Zakłady specjalne
  • Zakłady na poszczególne rundy 
  • Indywidualne statystyki graczy

Zakłady na żywo w zdarzeniach esportowych

Dota 2, podobnie jak League of Legends, jest atrakcyjną grą, gdzie widzowie mogą obserwować poczynania graczy w komfortowy sposób. Zwykle w meczach topowych drużyn sporo się dzieje dlatego oglądanie zmagań Dota 2 jest równie ciekawe co granie. Zwłaszcza, jeśli widzimy w akcji profesjonalistów. Nie może więc dziwić popularność internetowych transmisji z głównych eventów, a co za tym idzie, duża ilość graczy obstawiająca na żywo zakłady bukmacherskie Dota 2.

Większość polskich legalnych bukmacherów nam to umożliwia, co więcej, niektórzy oferują nawet transmisje wewnątrz swojej platformy na żywo. Gracze obstawiający na żywo typy Dota 2 mogą typować wynik konkretnej rundy czy też liczbę punktów.

Gdzie obstawiać mecze Dota 2?

Jeżeli zastanawiasz się, gdzie grać swoje typy Dota 2 i potrzebujesz znaleźć sprawdzonego bukmachera to z pewnością te firmy nie zawiodą Twoich oczekiwań:

LV Bet

Wszyscy typerzy Dota 2 w LV Bet powinni czuć się jak w niebie. Firma bardzo szeroko stawia na młodych klientów więc naturalne jest tu zainteresowanie esportem. Możecie obstawiać tu zarówno typy Dota 2 jak i pozostałe dyscypliny esportowe z CS:Go czy LoLem na czele. Dużo frajdy, poza szeroką ofertą zakładów dodatkowych, przyniesie Wam oferta live, gdzie często mamy podgląd na internetową transmisję danego wydarzenia. Również sama oferta zakładów live jest rozbudowana i oprócz standardowych zakładów możecie grać tu takie typy bukmacherskie Dota 2 jak suma rund i handicapy na poszczególne mapy, czy inne mniej oczywiste, zakłady jak indywidualne statystyki graczy.

eWinner

Najmłodszy bukmacher w tym zestawieniu, czyli eWinner nie stoi wcale na straconej pozycji. Jak najbardziej, znajdziemy tu zakłady bukmacherskie Dota 2 czy też te, dotyczące innych popularnych gier. Wiele z nich jest dostępnych do obstawiania na żywo. O ile sama oferta zdarzeń na esport jest raczej przeciętna i nie odbiega od konkurencja, tak firma stosuje politykę wysokich kursów i czasem można tu założyć się na lepszych warunkach, niż u konkurencji.

STS

Również lider naszego rynku czyli bukmacher STS sprawi, że typerzy Dota 2 nie powinni być w żaden sposób zawiedzeni. Szeroka oferta a nawet osobna podstrona poświęcona tylko esportowi pokazuje, że firma traktuje ten temat niezwykle poważnie. Oprócz standardowych, możecie tu stawiać takie typy Dota 2 jak handicapy i under/over na poszczególne mapy, indywidualne statystyki graczy lub całego teamu. Oprócz tego, dostępne są zakłady bukmacherskie Dota 2 w wersji na żywo a nawet transmisje niektórych, popularnych zdarzeń.

Najlepsi typerzy Dota 2

Jeżeli samemu posiadasz odpowiednią wiedzę, znasz się na grze i aktualnej sytuacji wśród zespołów, nie ma przeszkód, byś samemu stawiał typy bukmacherskie Dota 2. W esporcie wszystko jednak zmienia się szybko dlatego warto zaufać ludziom, którzy na bieżąco śledzą wszystkie informacje.  

Typerzy Dota 2 na naszej stronie dokładają wszelkich starań, aby umieszczać jak najlepsze i najbardziej przemyślane typy, które dadzą Ci zarobić. Jeżeli nie czujesz się na siłach, by typować samodzielnie lub po prostu chcesz podglądać typy bukmacherskie Dota 2 od bardziej doświadczonych typerów to na naszej stronie znajdziesz codziennie wiele zdarzeń. Oczywiście, nasi gracze publikują typy także na CS:GO, LoL i inne popularne gry.

Publikuj swoje własne typy Dota 2

Na naszej stronie jesteś nie tylko biernym uczestnikiem. Możesz publikować także swoje typy Dota 2, CS:GO i na każdy inny esport, na jaki masz ochotę. Nie musisz być profesjonalistą ani mieć wiele lat doświadczenia w zakładach bukmacherskich. Liczą się dobre chęci i intuicja, która pozwoli Ci trafnie analizować zdarzenia. Dzięki naszej stronie możesz na bieżąco śledzić swoje wyniki i to, ile zarabiasz na swoich typach.

Jeżeli będziesz regularnie publikował swoje typy bukmacherskie Dota 2, w liczbie przynajmniej 20 na miesiąc to masz szansę na grę o nagrody pieniężne. Każdego miesiąca w naszej lidze typerów pula nagród w wysokości 2500 USD wędruje do najlepszych graczy. Kto wie, być może w kolejnym miesiącu jej część powędruje do Ciebie? 

Najlepsze drużyny w Dota 2

Gracze stawiający typy bukmacherskie Dota 2 z pewnością kojarzą już nazwy wszystkich najlepszych ekip. Dla pozostałych przygotowaliśmy zaś zestawienie najlepszych drużyn na świecie:

OG

OG jest organizacją sportową zrzeszającą graczy Doty 2 oraz CS:GO. Drużyna powstała w Niemczech w 2015 roku. Patrząc na wyniki dwóch ostatnich mistrzostw świata, formację tę z pewnością można uznać za jedną z najlepszych drużyn Doty na świecie. W obu tych turniejach zajęła ona bowiem pierwsze miejsce. Oczywiście nie są to jej jedyne sukcesy, gdyż jej gracze rywalizowali również w takich turniejach, jak na przykład liga ESL. Obliczono, iż łączna suma zdobytych przez nich nagród wynosi ponad 33 miliony dolarów. Drużyna na chwilę obecną składa się z graczy z Danii, Kanady, Jordanii i Izraela. 

Evil Geniuses

Evil Geniuses jest amerykańską drużyną e-sportową, która rozpoczęła swoją działalność w 1999 roku. Jej oficjalny adres mieści się w Kanadzie. Poza Dotą 2, jej członkowie rywalizują w kilku innych sekcjach, takich jak StarCraft II, World of Warcraft, Call of Duty: Ghosts, CS:GO. Aktualny jej skład stanowią zawodnicy z Kanady, Pakistanu, Szwecji, Danii oraz Izraela. EG to kolejna, silna drużyna, która niemal każdego roku zdobywała wysokie miejsca podczas turniejów International. Organizacja sponsorowana jest przez takie firmy, jak na przykład Intel czy Razer. 

Team Liquid

Team Liquid to potężna, międzynarodowa organizacja, której założenie miało miejsce w 2000 roku. Formacja obejmuje drużyny różnych gier, takich jak CS:GO, Hearthstone, League of Legends, Fortnite, StarCraft II czy właśnie Dota 2. Daje to łącznie aż 15 różnych sekcji. Jeśli chodzi o Dotę 2, Team Liquid udało się zdobyć tytuł mistrza świata w 2015 roku. Zeszłoroczny turniej zakończyli natomiast z drugim miejscem. Sama sekcja Doty 2 zdobyła już ponad 22 miliony dolarów. Skład drużyny jest tym razem typowo europejski i obejmuje zawodników ze Szwecji, Niemiec oraz Norwegii.

Na`Vi

Na`Vi, a dokładniej Natus Vincere, to ukraińska drużyna założona w 2009 roku. Jej nazwa oznacza frazę „Born to win”, w języku łacińskim. Organizacja zajmuje się łącznie siedmioma sekcjami e-sportowymi, gdzie poza Dotą 2, możemy wyróżnić między innymi takie gry, jak CS:GO, Apex Legends czy Fortnite. O ile pierwsze trzy turnieje International skończyły się dla nich ze świetnymi wynikami, o tyle ostatnia edycja nie przyniosła im niestety zwycięstwa. Mimo to, drużyna ma dużo innych sukcesów, na innych eventach, takich jak ESL, The Summit czy DreamLeague. Aktualny skład pochodzi z Ukrainy, Izraela i Rosji.

Podsumowanie

W powyższym tekście miałeś okazję przeczytać jakie są najpopularniejsze turnieje w Dota 2, jakie rynki dostępne są dla graczy bukmacherskich, jacy bukmacherzy przyjmują zakłady na tę grę i jakie znaczenie mają tu kursy. Dowiedziałeś się także, gdzie znaleźć dobre typy bukmacherskie Dota 2, które pozwolą Ci na osiągnięcie zysku. Mamy nadzieję, że lektura tego artykułu okazała się dla Ciebie przyjemna i będziesz mógł zarabiać jeszcze więcej pieniędzy, dzięki obstawiania u bukmachera zdarzeń na esport.