Valladolid i Cádiz prezentują różne profile: Valladolid częściej rotuje składem, często korzystając z rezerwowych i rozdzielając minuty między napastników i pomocników. Cádiz ma bardziej stabilny skład z mniejszą liczbą zmian. Szanse Valladolid są rozłożone — oddają sporo strzałów (zwłaszcza Canos i Chuki) z umiarkowaną skutecznością, na czele z Juanem Latasą. Cádiz tworzy mniej okazji, ale opiera się na kilku kluczowych napastnikach. Dyscyplina jest podobna (po 23 żółte kartki w ostatnich 10 meczach), choć Cádiz ma bardziej skoncentrowane kartki (Moreno wyróżnia się), a obie drużyny mają po jednej czerwonej kartce (Juric dla Valladolid, Ocampo dla Cádiz).
Valladolid: Juan Latasa to główne zagrożenie w ataku — skuteczny z 3 golami i dobrym współczynnikiem strzałów; Chuki to główny kreator z 3 asystami i stałymi występami, kluczowy w tworzeniu sytuacji.
Cádiz: Alvaro Garcia Pascual napędza ofensywę (2 gole, 1 asysta, dużo strzałów), a Iker Recio jest ważny w defensywie i pomocy, z regularnymi występami i asystą, zapewniając stabilność.
- Starter w 11 meczach: Chuki (10), Ramon Martinez Gil (9), Stanko Juric (9)
- Strzały i gole: Juan Latasa (3 gole / 12 strzałów), Sergi Canos (2 gole / 17 strzałów), Peter Gonzalez (2 gole / 7 strzałów)
- Asysty: Chuki (3), Julien Ponceau (1), Peter Gonzalez (1)
- Starter w 11 meczach: Iker Recio (10), Sergio Ortuno (9), Iza (9)
- Strzały i gole: Alvaro Garcia Pascual (2 gole / 17 strzałów), Brian Ocampo (2 gole / 4 strzały), Roger Marti (1 gol / 5 strzałów)
- Asysty: Mario Climent (2), Alvaro Garcia Pascual (1), Iker Recio (1)
Nasze prognozy na rynki zawodników:
Dlaczego: Latasa to najskuteczniejszy napastnik Valladolid w analizowanym okresie, regularnie wchodzi na boisko i potrafi wykorzystać swoje szanse. Chuki to jasny kreator z trzema asystami i stałymi występami, więc jest najbardziej prawdopodobnym dostawcą podań do strzelca.
Obie drużyny są porównywalne pod względem agresji — po 23 żółte kartki w ostatnich 10 meczach. Kartki Cádiz są bardziej skoncentrowane na kilku zawodnikach (Moreno 5, De la Rosa 3), podczas gdy Valladolid rozkłada je bardziej równomiernie, choć Tomeo i Ramon Martinez Gil mają po 4. Każda drużyna ma po jednej czerwonej kartce (Stanko Juric dla Valladolid, Brian Ocampo dla Cádiz). Można spodziewać się momentów intensywnej gry, ale nie przesadnej liczby kartek, chyba że mecz się zaostrzy.
- Żółte kartki: Pablo Tomeo (4), Ramon Martinez Gil (4), Peter Gonzalez (2)
- Czerwone kartki: Stanko Juric (1)
- Żółte kartki: Jorge Moreno (5), Jose Antonio de la Rosa Garrido (3), Antonio Cordero (2)
- Czerwone kartki: Brian Ocampo (1)
Dlaczego: Moreno prowadzi w liczbie kartek w Cádiz z pięcioma żółtymi w dziesięciu meczach, a jego częste występy czynią go stałym celem dla sędziów. Jego rola w defensywnym środku pola zwiększa ryzyko fauli taktycznych i kartek.