ProTipster Typy bukmacherskie

Typy Bukmacherskie League of Legends, Typy Na Dziś, Typy na Jutro

Brak nadchodzących wydarzeń

Wybierz inny turniej aby przeglądać więcej wydarzeń.

Typy Bukmacherskie

Typy Bukmacherskie League of Legends

Jak stawiać zakłady bukmacherskie League of Legends?

League of Legends to gra wydana w 2009 roku przez Riot Games. Podobnie jak inne gry z gatunku MOBA, mapa zbudowana jest z trzech linii, po której poruszają się podzieleni na dwa zespoły gracze. Każdy z teamów ma za zadanie zniszczyć bazę przeciwnika. Do wyboru mamy kilka map, istnieje też rozbudowany system rankingowy, w którym na koniec sezonu zdobywamy odznaczenia i nagrody. Jest to całkowicie darmowy tytuł, w którym jedyne, za co płacimy, to skiny, które nie mają jednak żadnego wpływu na statystyki. Istotne w LoL’u jest to, że pomimo wieku, twórcy nadal stale starają się uatrakcyjniać grę dodając nowe postacie, modyfikując istniejące, edytując mapę czy dodając kolejne tryby rozgrywki. 

Gra jest ciągle niesamowicie popularna. Ogromne zainteresowanie, turnieje, profesjonalni zawodnicy, wszystko to sprawia, że również zakłady bukmacherskie League of Legends na stałe zagościły w ofercie bukmacherów. W tym tekście skupimy się właśnie na bukmacherskim aspekcie tej gry, podpowiemy Ci gdzie znaleźć najlepsze typy LoL i jak prezentuje się oferta dostępnych zakładów na tą grę.

Zakłady bukmacherskie na LoL - jakie są najważniejsze turnieje?

Dla każdego gracza League of Legends, najważniejszym turniejem są Mistrzostwa Świata. Wydarzenie to ma miejsce każdego roku, po zakończeniu danego sezonu. Mamy okazję oglądać w nich zmagania ulubionych drużyn, którym po miesiącach ciężkiej pracy udaje się zakwalifikować do turnieju. Każdy z finałów odbywa się w innym miejscu na świecie, na przykład w Berlinie, Los Angeles, Pekinie czy Paryżu. Skala wydarzenia jest ogromna, co widać już po samych nagrodach. O ile w pierwszym finale w 2011 roku zwycięska drużyna zdobyła 50 tys. dolarów, o tyle zwycięzcy kolejnych otrzymali już kilka milionów. 

Podobnym wydarzeniem jest Mid-Season Invitational, czyli coroczny turniej League of Legends, organizowany najczęściej w maju. Biorą w nim udział najlepsze drużyny z całego świata. Teamy z Chin, Europy i Korei są do niego zapisane automatycznie, natomiast reszta musi przejść przez kwalifikacje. Turniej odbywa się od 2015 roku i trwa najczęściej od kilku dni do nawet dwóch tygodni. Obecnie pula nagród sięga miliona dolarów, skąd można wnioskować, że wydarzenie stale zyskuje na popularności. 

Kolejnym, tym razem mniejszym wydarzeniem, jest Rift Rivals. Jest to turniej organizowany przez Riot Games od 2017 roku. Biorą w nim udział najlepsze drużyny z Europy i Ameryki Północnej. Tegoroczne wydarzenie miało odbyć się już w lipcu, jednak całość została odwołana z powodu pandemii koronawirusa. Turniej podzielono na pięć części. Udział biorą w nim różne drużyny, w zależności od kraju. RR ma stosunkowo niewielkie zainteresowanie, za które odpowiada jego słaba organizacja, gdyż terminy meczów zazwyczaj zbiegają się z innymi wydarzeniami. 

Oczywiście mniejszych turniejów, w których biorą udział gracze LoL’a, jest o wiele więcej. Typerzy LoL mogą kojarzyć na przykład LCS, w którym grają drużyny z Ameryki Północnej czy All Stars, który odbędzie się w tym roku w Australii. Niestety wśród turniejów nie będzie już więcej naszego ulubionego IEM Katowice. 

Jakie zakłady na LoL są dostępne dla graczy?

Dla graczy obstawiających typy LoL oferuje dosłownie całe bogactwo zdarzeń do gry. Poniżej omówimy najbardziej popularne zakłady bukmacherskie League of Legends:

Zakłady 1/2

Tak, jak w każdym sporcie i esporcie, tak również gracze obstawiający typy LoL mają do dyspozycji grę na najprostsze typy na zwycięstwo którejś z drużyn. Nie mamy tutaj najbardziej typowych, na przykład dla piłki nożnej zakładów 1X2, bo w tej grze nie ma możliwości remisu. Podobnie jak w siatkówce gra się do 3 wygranych rund, tutaj są to mapy. Można obstawiać więc końcowy wynik meczu jak również zwycięstwo którejś z drużyn w poszczególnej mapie, np 1, 2 czy 3 itd.

Handicap

Gracze obstawiający typy LoL mają do dyspozycji również, znane z innych dyscyplin sportu, handicapy. Ich działanie jest standardowe, to nic innego jak próba wyrównania szans w pojedynku, gdzie mamy dużą różnicę poziomów pomiędzy drużynami. Jeżeli chodzi o faworytów to możemy obstawiać ich z handicapem ujemnym na przykła -1,5 czy -2,5 po znacznie wyższym kursem. Jeżeli typujemy, że słabsza drużyna może sprawić niespodziankę, ale nie jesteśmy pewni czy zdoła wygrać mecz, możemy ich obstawić z dodatnim handicapem +1,5 czy +2,5. Kurs na zwycięstwo będzie znacząco niższy, ale wygramy nawet gdy słabszy team przegra mecz. 

Powyżej/poniżej

Standardowo, także zakłady na powyżej i poniżej są tu dostępne. Tak jak wspomnieliśmy wyżej, w LoL gra się na mapach. Zwykle pojedynek jest do 3 wygranych map. Oczywiście mecz może być bardziej wyrównany i zobaczymy 5 map. Przypomina to bardzo siatkówkę. Stąd też jedyne możliwe zakłady na under i over czyli sumę map to +/-3,5 oraz +/-4,5. Jeżeli sądzimy, że mecz ma wyraźnego faworyta obstawiamy poniżej 3,5. Jeżeli sądzimy, że obie drużyny nawiążą wyrównaną walkę obstawiamy powyżej 3,5 a jeśli lubimy ryzyko to 4,5. Oczywiście zakłady na powyżej/poniżej możemy grać także na poszczególne mapy i punkty zdobyte przez drużyny, głównie w zakładach na żywo.

Zakłady długoterminowe

Ostatnim najpopularniejszym typem zakładów, z którym spotkasz się stawiając typy LoL są zakłady długoterminowe. Typujemy tu całe turniej jak Mistrzostwa Świata czy Mid-Season Invitational. Można wytypować jego zwycięzcę czy też drużyny, które dojdą na przykład do półfinału. To samo tyczy się krajowych lig. Na przykład w Korei czy Chinach określone drużyny grają ze sobą przez cały sezon, zupełnie jak ma to miejsce w piłce nożnej czy koszykówce. Z perspektywy polskiego użytkownika takie zdarzenia są raczej trudno dostępne, długoterminowe typy LoL u krajowych bukmacherów możemy umieszczać głównie na najpopularniejsze eventy, jak wspomniane Mistrzostwa Świata.

LoL kursy bukmacherskie

W każdej dyscyplinie sportowej jak również i w e-sporcie kursy po jakich stawiasz swoje typy mają bardzo duże znaczenie dla Twoich długoterminowych zysków. Dlatego niezwykle istotnym jest, by ciągle sprawdzać dostępne kursy na zdarzenia, które chcesz obstawiać i stawiać swoje typy LoL tylko u bukmacherów, którzy oferują najlepsze kursy. Poza wyjątkowymi sytuacjami jak ogrywanie bonusów u jednego bukmachera może to mieć jak najbardziej realny wpływ na Twoje zyski.

Typerzy LoL do niedawna nie mieli łatwego życia. Zdarzenia te były relatywnie trudno dostępne zaś kursy miały w sobie dużą marżę. Obecnie jednak, sytuacja ulega zmianie i daje się zauważyć rosnącą ekspansję e-sportu. Typy LoL jak i na pozostałe elektroniczne sporty możemy dziś stawiać na dużo lepszych warunkach niż w przeszłości.

Jeżeli zastanawiasz się, jak zoptymalizować swoje zakłady bukmacherskie League of Legends to dobrym pomysłem będzie sprawdzanie kursów dla danego meczu na naszej stronie. Algorytmy dostępne na naszej witrynie wyszukują najlepszy kurs na dane zdarzenie wśród legalnych polskich bukmacherów tak, byś nie musiał tego robić manualnie.

Zakłady na żywo w zdarzeniach esportowych

Zakłady bukmacherskie League of Legends tak, jak prawie każda popularna dyscyplina esportowa mogą być stawiane również w wersji na żywo. Poza darmowym streamem samej rozgrywki, która sama w sobie może być ciekawa i nauczyć Cię wiele, jeśli pasjonujesz się tematem, możesz śledzić na biężąco wyniki i obstawiać zakłady.

Najlepsi typerzy LoL właśnie w zakładach na żywo potrafią wypracować największe zyski. Obserwując, jak zmienia się obraz gry i jak poczynają sobie obie drużyny można postawić ciekawe zakłady na under/over czy zwycięstwo w danej mapie. Większość legalnych polskich bukmacherów umożliwia obstawianie League of Legends w wersji na żywo.

Gdzie obstawiać mecze LoL?

Jeżeli zastanawiasz się gdzie grać swoje typy LoL i potrzebujesz wybrać sprawdzonego bukmachera to na naszej stronie znajdziesz ranking wszystkich legalnych firm bukmacherskich w Polsce. W obstawianiu League of Legends szczególnie polecamy poniższych bukmacherów:

LV Bet

LV BET to jeden z wiodących polskich bukmacherów posiada szczególnie rozwiniętą ofertę pod kątem esportu. Mamy tu zarówno dobrą ofertę na główne eventy w League of Legends jak i mniej popularne ligi. Najlepsze spotkania League of Legends możemy typować także w zakładach na żywo, co nie jest dostępne u większości bukmacherów.

STS

Lider na polskim rynku zakładów nie zawodzi także jeśli chodzi o esporty. Dostępne tu zakłady bukmacherskie League of Legends pozwalają obstawiać bez ograniczeń i po dobrych kursach. W ofercie STS znajdziecie zakłady na LEC, LCK, LPL, Ultraligę czy inne nawet dość niszowe rozgrywki w LoL.

BETFAN

Także i BETFAN posiada ciekawą ofertę na esporty, włączając w to także League of Legends. Typerzy LoL stoją tu przed wyborem naprawdę wielu zdarzeń takich jak handicapy, zakłady na poszczególne mapy czy powyżej/poniżej. Najbardziej popularne eventy dostępne są w ich świetnej ofercie live, gdzie nie tylko można śledzić wyniki ale i podglądać przebieg gry.

Najlepsi typerzy LoL w zasięgu ręki

Jeżeli sam niekoniecznie masz pomysł na typy bukmacherskie związane z League of Legends a mimo to, chciałbyś zarabiać pieniądze w zakładach dotyczącychj tej gry to mamy dla Ciebie gotowe rozwiązanie. Portal ProTipster.pl to globalna społeczność graczy zakładów bukmacherskich. Możesz tutaj śledzić profile najlepszych typerów spośród wielu dyscyplin sportowych, esportowych, w tym typerów LoL. Możesz kopiować najpopularniejsze typy naszych typerów i dzięki temu ulepszać swoje zakłady.

Publikuj swoje własne typy LoL

W serwisie ProTipster.pl możesz nie tylko obserwować najlepszych typerów ze świata esportu. Możesz także być częścią naszej społeczności graczy poprzez aktywne publikowanie typów na LoL, CS:GO czy Dota 2 i inne gry komputerowe.

Jeżeli będziesz to robił regularnie a Twoje typy będą posiadały dodatni współczynnik opłacalności, być może uda Ci się powalczyć o nagrody pieniężne. Każdego miesiąca nasza Liga Typerów umożliwia grę o pulę nagród wynosząca 2500 USD. Nagrody te przeznaczone są dla czołowych typerów naszego serwisu, którzy wypracują na swoich typach najlepszy zysk. Możesz być jednym z nich publikując swoje typy na League of Legends.

Najlepsze drużyny w League of Legends

Gracze stawiający typy LoL z pewnością kojarzą nazwy wszystkich topowych teamów. Dla wszystkich innych przygotowaliśmy krótkie zestawienie najlepszych ekip na świecie:

Fnatic

Fnatic jest jedną z najlepszych drużyn na świecie. Oficjalnie działa od 2004 roku, a jej siedziba znajduje się w Londynie. Należą do niej gracze różnych gier. Poza LoL’em jest to CS, Dota czy Overwatch. Drużyna ta jest prawdziwą legendą, zwłaszcza jeśli chodzi o League of Legends. Jest to pierwsza i jedyna drużyna europejska, która zdobyła tytuł Mistrza Świata w LoL’u, i to w pierwszej edycji istnienia mistrzostw. Oczywiście team odniósł też wiele sukcesów w innych turniejach, zdobywając przy tym wielką popularność. 

SK Gaming

SK Gaming to jedna z najdłużej działających w świecie gier drużyn. Należący do niej członkowie profesjonalnie zajmują się m. in. WoW'em czy Hearthstone'm. Team ten założono w Niemczech w 1997 roku, natomiast od 2010 możemy oglądać go również w trakcie zmagań w League of Legends. Jako jedną z nielicznych, drużynę możemy podziwiać praktycznie od samego wydania LoL'a, aż po dziś dzień. Drużyna ta uznawana była za jedną z najlepszych. Wielokrotnie zajmowała wysokie miejsca na wszelkiego rodzaju turniejach, jednak nigdy nie udało jej się wygrać Mistrzostw Świata w League of Legends.

G2 Esports

G2 Esports jest hiszpańską organizacją, której gracze, poza League of Legends, rywalizują także w CS:GO, Rocket League czy kilku innych grach. Drużyna powstała w lutym 2013 roku, natomiast jej siedziba ma miejsce w Berlinie. Pomimo nieciekawych początków, G2 udało się kilkukrotnie zdobyć pierwsze miejsca w takich turniejach, jak EU LEC, EU LCS czy Rift Rivals. W 2019 roku została pierwszą europejską drużyną, która wygrała sponsorowany przez Riot Games turniej, Mid-Season Invitational.

FunPlus Phoenix

Jeśli mowa o najlepszych drużynach w grze League of Legends, nie sposób pominąć chińskiej formacji FunPlus Phoenix. Jest to dwuletni team zajmujący się głównie LoL'em i CS:GO. Gracze League of Legends doskonale wiedzą, że Azjaci są wprost stworzeni do tej gry. To samo dotyczy FPX. Okazuje się, że wygranie Mistrzostw Świata możliwe jest już po dwóch latach od założenia drużyny. Całe miesiące przygotowań, ćwiczeń i ustalania strategii pozwoliły członkom FunPlus Phoenix pokonać takie drużyny, jak G2, SKT T1, Fnatic czy Cloud9, czyniąc ją mistrzem świata 2019.

Podsumowanie

LoL dawno już przestał być zwykłą grą komputerową, obecnie traktuje się go niemal jak prawdziwy, pełnoprawny sport. Jeżeli sam grałeś w League of Legends a na Summoners Rift czujesz się jak w domu to z pewnością powinieneś regularnie oglądać zmagania najlepszych graczy.

Możesz nie tylko oglądać, ale obstawiać ich wyniki u bukmacherów tak, by wygrać jak najbardziej realne pieniądze. W tym artykule miałeś okazję dowiedzieć się wielu rzeczy jak: gdzie stawiać typy LoL, jacy bukmacherzy są do tego najlepsi i jakie są dostępne rynki. Mamy nadzieję, że wiedza ta zaowocuje w przyszłości samymi sukcesami.