Zarówno Zurich, jak i Lugano opierają się na wyraźnym trzonie podstawowych zawodników, z kilkoma piłkarzami startującymi niemal w każdym meczu, bez nadmiernej rotacji. Zmiany są stosowane, ale umiarkowanie — trenerzy wolą trzymać się głównej jedenastki i wprowadzać celowane korekty. Gole Zurich koncentrują się na kilku napastnikach, którzy oddają najwięcej strzałów (duża liczba, umiarkowana skuteczność), podczas gdy Lugano rozkłada szanse bardziej równomiernie między kreatorów i atakujących, ale też opiera się na kilku kluczowych strzelcach; Lugano otrzymuje mniej kartek niż Zurich, choć obie drużyny mają agresywnych zawodników.
Zurich: Philippe Keny to główne zagrożenie w ataku — najwięcej strzałów i najlepszy strzelec — będzie centralną postacią ofensywy Zurich. Damienus Reverson ma wpływ w środku pola, ale jest też ryzykiem dyscyplinarnym po kilku kartkach.
Lugano: Renato Steffen dostarcza zarówno gole, jak i asysty, będąc głównym kreatorem i egzekutorem; Daniel Dos Santos to kolejna ofensywna postać, waleczna i skuteczna w golach i asystach.
- Starty: Silas Huber (10), Philippe Keny (9), Cheveyo Tsawa (9)
- Strzały i gole: Philippe Keny (4 gole / 25 strzałów), Ivan Cavaleiro (3 gole / 5 strzałów), Damienus Reverson (2 gole / 7 strzałów)
- Asysty: Valon Berisha (2), Philippe Keny (1), Nelson Palacio (1)
Nasze typy na rynki zawodników:
Strzelec gola w dowolnym momencie: Philippe Keny
Asysta w dowolnym momencie: Valon Berisha
Dlaczego: Keny prowadzi atak Zurich z największą liczbą strzałów i najlepszą skutecznością, co czyni go najpewniejszym kandydatem do gola. Berisha ma najwięcej asyst i jest głównym kreatorem podań do napastników.
- Starty: Yanis Cimignani (10), Antonios Papadopoulos (10), Renato Steffen (9)
- Strzały i gole: Renato Steffen (3 gole / 12 strzałów), Daniel Dos Santos (2 gole / 9 strzałów), Kevin Behrens (2 gole / 7 strzałów)
- Asysty: Renato Steffen (2), Daniel Dos Santos (2), Georgios Koutsias (1)
Nasze typy na rynki zawodników:
Strzelec gola w dowolnym momencie: Renato Steffen
Asysta w dowolnym momencie: Renato Steffen
Dlaczego: Steffen łączy zagrożenie bramkowe i kreację, prowadząc Lugano zarówno w golach, jak i asystach — jest kluczowy dla ofensywy i mocnym kandydatem na strzelca i asystenta.
Zurich ma więcej łącznie kartek i jedną czerwoną w próbie, z upomnieniami skupionymi na kilku zawodnikach z pomocy i obrony — to raczej indywidualne przewinienia niż agresja całej drużyny. Lugano jest nieco czystsze, ale też ma regularne kartki na wybranych obrońcach i pomocnikach. Spodziewaj się umiarkowanie fizycznego meczu z kilkoma kartkami, biorąc pod uwagę liczbę powtarzających się przewinień po obu stronach.
Łącznie Zurich: 30 żółtych, 1 czerwona
Łącznie Lugano: 23 żółte, 0 czerwonych
- Żółte kartki: Damienus Reverson (4), Cheveyo Tsawa (4), Philippe Keny (2)
- Czerwone kartki: Lindrit Kamberi (1)
- Żółte kartki: Daniel Dos Santos (4), Antonios Papadopoulos (4), Anto Grgic (3)
- Czerwone kartki:
Typ na zawodnika z kartką: Daniel Dos Santos
Dlaczego: Dos Santos jest jednym z najczęściej karanych, łączy agresywną grę z regularnymi startami; jego styl i częstotliwość fauli czynią go głównym kandydatem do kolejnej kartki w tym wyrównanym, zaciętym meczu.