ProTipster Wiadomości Sportowe

Jak obstawiać zakłady bukmacherskie na skoki narciarskie?

Jak obstawiać zakłady bukmacherskie na skoki narciarskie?

Małyszomania już dawno za nami. Kariera Kamila Stocha także zbliża się powoli ku końcowi. Czy oznacza to, że zakłady bukmacherskie na skoki odchodzą do przysłowiowego lamusa? Nic bardziej mylnego! Po ofertach bukmacherskich widać, że skoki narciarskie nadal mają się dobrze. Warto więc wiedzieć o co i jak się zakładać. Tego dowiecie się z poniższego tekstu.

Jak obstawiać zakłady bukmacherskie na skoki narciarskie?

Sezon skoków narciarskich można porównać do drogi, jaką zmuszony jest przejść każdy gracz zakładów bukmacherskich. Podczas takiej podróży najważniejsza jest systematyczność i cierpliwość. Dzięki nim prędzej czy później sukcesy nadejdą. To prawidłowość wielokrotnie potwierdzana w praktyce.

Obstawiający skoki narciarskie musi pamiętać, że do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata liczy się rezultat z każdego pojedynczego konkursu. Każdy skoczek podchodzący poważnie do swoich występów, nie może zatem myśleć o odpuszczaniu konkretnych zawodów.

Gdy zatem wybrany zawodnik zaliczył parę imponujących występów z rzędu, to z dużą dozą prawdopodobieństwa niebawem czeka go kolejny. No chyba, że na drodze staną mu kiepskie warunki atmosferyczne, co akurat w skokach narciarskich zdarza się bardzo często.

Istotny jest też z pewnością profil skoczni. W kalendarzu PŚ nie ma dwóch takich samych obiektów. Jedni mogą się czuć na określonej skoczni doskonale, podczas gdy inni już na samą myśl dostają mdłości. Należy to bezwzględnie zweryfikować przed zawarciem zakładu w celu uniknięcia nieprzyjemnej wpadki.

Najlepsi bukmacherzy skoki narciarskie - gdzie obstawiać skoki? 

Szukacie najlepszego bukmachera do obstawiania skoków? Sprawdźcie nasze rekomendacje i wybierzcie platformę idealną dla siebie!

Superbet

Na polskim rynku obecny jest tylko jeden bukmacher pozwalający śledzić za pośrednictwem swojej strony internetowej oraz aplikacji mobilnej wszystkie konkursy Pucharu Świata. Od sezonu 2023/2024 jest to oczywiście Superbet.

Firma z rumuńskimi korzeniami stara się systematycznie poszerzać swoją ofertę zakładów. Ukłon w stronę fanów skoków narciarskich, które jak wiadomo cieszą się w Polsce ogromną popularnością, to wyraźny znak, że rynek zakładów wzajemnych znad Wisły jest dla nich bardzo ważny.

#1

Bonus Powitalny

z kodem promocyjnym PROTIPSTER

Zakład bez ryzyka 34 PLN + Bonus Powitalny do 200 PLN + Cashback 3500 PLN

Fortuna

W ofertach bukmacherów na skoki narciarskie można znaleźć naprawdę interesujące propozycje. Prym w tym aspekcie wiedzie prawdopodobnie Fortuna. Można tam wytypować nie tylko wygraną czy też miejsce zawodnika, ale także wskazać najlepszego skoczka z danego kraju oraz zwycięzcę danej pary.

Po rejestracji konta z kodem PROTIPSTER już pierwszy kontakt z bukmacherem będzie się wspominało wyjątkowo miło, gdyż oferuje on swoim nowym klientom trzy zakłady bez ryzyka. To prawdziwy ewenement na skalę całego kraju, co warto na każdym kroku przypominać.

#1

Bonus Powitalny

330 PLN

z kodem promocyjnym PROTIPSTER

320 PLN

STS

STS to nie tylko idealne miejsce dla sympatyków piłki nożnej. Z usług lidera branży bukmacherskiej można bowiem skorzystać także podczas obstawiania skoków narciarskich.

Atrakcyjność bukmachera opiera się przede wszystkim na ciekawych zakładach bukmacherskich na zawody indywidualne oraz konkursy drużynowe oraz wysokich kursach. Na tym polu STS jest prawdziwym wzorem dla konkurencji.

#1

Bonus Powitalny

760 PLN

z kodem promocyjnym PROTIPSTER

660 PLN

Zakłady bukmacherskie skoki narciarskie - najważniejsze konkursy

Puchar Świata w skokach to tylko jedna z wielu odmian rywalizacji pomiędzy najlepszymi zawodnikami na świecie. Z jakiego typu rywalizacją mogą jeszcze się spotkać przeciętni kibice "białego szaleństwa"? Oto krótkie zestawienie:

Zawody Pucharu Świata

Okres trwający pomiędzy listopadem a marcem każdego roku to prawdziwa uczta dla wszystkich fanów skoków narciarskich. Cykl organizowany przez Międzynarodową Federację Narciarską (FIS) został zainaugurowany stosunkowo późno, bo dopiero w sezonie 1979/1980.

Klasyfikację generalną Pucharu Świata tworzy się na podstawie punktów zdobywanych w pojedynczych konkursach. Tam odpowiednią liczbą oczek premiowane jest każde miejsce począwszy od pierwszego aż do trzydziestego.

Skoczek, który na przestrzeni całego sezonu będzie mógł pochwalić się najlepszą dyspozycją, w nagrodę otrzymuje Kryształową Kulę. Cztery razy takiego zaszczytu dostąpił Adam Małysz. Polak wraz z Finem Matti Nykanenem piastuje tym samym pozycję lidera historycznego zestawienia zwycięzców Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Turniej Czterech Skoczni

Nie ma bardziej kultowego cyklu w całym kalendarzu PŚ w skokach narciarskich od Turnieju Czterech Skoczni. Austriacko-niemiecka rywalizacja trwa nieprzerwanie od 1953 roku. Cechą charakterystyczną TCS od sezonu 1996/1997 jest rozgrywanie go systemem KO.

W każdych zawodach startuje naturalnie 50. zawodników, którzy dobierani są w pary wedle wzoru 1-50, 2-49 oraz 3-47. Do drugiej serii awansuje najlepsza trzydziestka, która toczy później bój o końcową wygraną.

Rywalizacja rozgrywana jest w czterech odrębnych miastach. Są to kolejno Oberstdorf, Garmisch-Partenkirchen, Innsbruck, Bischofshofen. Najwięcej zwycięstw w całej historii Turnieju Czterech Skoczhni ma Janne Ahonen (5).

Mistrzostwa Świata

Mistrzostwa świata w skokach narciarskich odbywają się co dwa lata. Pierwsza edycja miała miejsce w 1925 roku w Jańskich Łaźniach. Do roku 1980 każdy zdobywca medalu na IO zostawał z automatu medalistą mistrzostw świata.

Absolutnym rekordzistą w ilości zdobytych tytułów jest Adam Małysz. Zawodnik urodzony w Wiśle stawał na najwyższym stopniu podium czterokrotnie.

Igrzyska Olimpijskie

W odróżnieniu od wszystkich wyżej wymienionych imprez Igrzyska Olimpijskie odbywają się raz na cztery lata. Po raz pierwszy zawody skoków narciarskich odbyły się na olimpiadzie w Chamonix (1924). Do 1960 roku wyłącznie na skoczni dużej. Od 1964r. także na obiekcie normalnym.

Na dzień dzisiejszy Biało-czerwoni czterokrotnie zdobywali olimpijskie złoto. Jeden medal ma w swoim dorobku Wojciech Fortuna (Sapporo), a trzy Kamil Stoch (Soczi oraz Pjongczang).

Skoki narciarskie obstawianie - rodzaje zakładów i rynków

Na skoki narciarskie zakłady bukmacherskie dzielą się co do zasady na dwie główne kategorie – długoterminowe oraz krótkoterminowe. Pośród graczy oba te rodzaje cieszą się raczej jednakową popularnością. Zapewne przez wzgląd na to, że w każdej z ewentualności bukmacherzy oferują sporo różnorodnych rynków do wyboru.

Zakłady długoterminowe 

W Pucharze Świata najważniejsza jest równa forma od pierwszego do ostatniego konkursu w sezonie. Dalekie skoki w jednych czy dwóch zawodach w ostatecznym rozrachunku nie przyniosą oczekiwanego rezultatu. Obstawiając zakłady długoterminowe trzeba o tym bezwzględnie pamiętać.

O co można zakładać się z bukmacherem w przypadku zakładów długoterminowych? Poniżej krótkie zestawienie:

  • zwycięzcę Pucharu Świata

  • lepszego skoczka z danej pary

  • dorobek punktowy triumfatora PŚ

  • narodowość zwycięzcy

Kursy na faworytów maleją z każdym kolejnym rozegranym konkursem. Najlepszym momentem na wykorzystanie takiego typu zakładów jest więc początkowa faza sezonu.

Zakłady krótkoterminowe

Skoki narciarskie zakłady odnoszą się nie tylko do rezultatów danego skokczka na koniec sezonu. Lwia część graczy preferuje propozycje związane z występami zawodników w konkursach indywidualnych. Tak się składa, że wachlarz możliwych opcji jest w tym przypadku bardzo rozległy. Przypomnijmy, że do Pucharu Świata zalicza się kilkadziesiąt pojedynczych zawodów. Zdecydowanie jest więc co i kiedy obstawiać.

Zakłady H2H - który skoczek zajmie wyższe miejsce

Bukmacher tworzy kilkadziesiąt par składających się zwykle z zawodników o dość zbliżonych umiejętnościach. Zadaniem gracza jest wskazanie, który ze skoczków w danym konkursie zajmie finalnie wyższą lokatę.

Kto zwycięży w konkursie

Najprostsza z dostępnych propozycji. Użytkownik zakłada się z bukmacherem o zwycięstwo wybranego skoczka. W znacznej większości przypadków dokładne wskazanie triumfatora jest bardzo trudne, stąd też kursy bukmacherskie są zazwyczaj dość wysokie.

Kto zajmie miejsce 1-3, 1-6. 1-10, 1-15

Nieco lżejsza wersja zakładu wymienionego wyżej. Wysokość kursu maleje wraz ze wzrostem zakresu zajmowanych lokat. Podobna opcja polecana jest zwłaszcza początkującym graczom, którzy obstawianem konkursów Pucharu Świata trudnią się od stosunkowo niedawna.

Najlepszy skoczek z danego kraju

Wbrew pozorom wskazanie najlepszego skoczka z konkretnego kraju nie jest sprawą prostą. No chyba że mowa o nacji nie mające w swojej historii większych sukcesów w skokach narciarskich. W takim wypadku wybór ograniczony jest zwykle do jednego, góra dwóch kadrowiczów. Gdy weźmiemy pod uwagę Austrię lub Niemcy, to zadanie staje się już o wiele bardziej skomplikowane.

Kursy bukmacherskie skoki narciarskie

Kursy bukmacherskie to absolutnie niezbędny element zakładów bukmacherskich. Schemat ich działania musi poznać nieco bliżej każdy, kto planuje zainwestować część swoich oszczędności w obstawianie.

Jak czytać kursy bukmacherskie?

W telegraficznym skrócie definicja kursu bukmacherskiego sprowadza się do jednego prostego zdania. Im wyższy kurs na wybrane zdarzenie, tym mniejsza szansa na jego pozytywne rozstrzygnięcie.

Jeśli bukmacher wystawił kurs 4.00 na zwycięstwo Macieja Kota w konkursie skoków narciarskich w Zakopanem, to oznacza mniej więcej tyle, że prawdopodobieństwo podobnego scenariusza oceniane jest przez niego na kilka małych procent.

Porównanie oferty kursowej bukmacherów - wyższy kurs = wyższa wygrana

Gracz musi dążyć do tego, by w swoich zakładach bukmacherskich na skoki narciarskie możliwie jak najczęjściej korzystać z ofert podmiotów serwujących najwyższe przeliczniki. Zasada jest bowiem bardzo prosta – wyższy kurs na dane zdarzenie, to także wyższa wygrana.

Którzy bukmacherzy oferują najwyższe kursy na skoki?

Z naszej redakcyjnej analizy wynika jasno, że najwyższymi kursami bukmacherskimi na skoki narciarskie mogą pochwalić się Fortuna, STS oraz Superbet. Oferty wszytkich tych firm są dość zbliżone, tak więc ostateczna decyzja należy już do samego obstawiającego.

Obstawianie skoków na żywo

Zawieranie zakładów live na skoki narciarskie nie różni się zbytnio od obstawiania przed rozpoczęciem konkretnego konkursu. Zadaniem gracza jest bowiem wytypowanie miejsca wybranego zawodnika, faktu jego awansu do drugiej serii lub też wskazanie, kto z danej pary skoczków finalnie okaże się lepszy.

Obstawianie na żywo z perspektywy klienta zakładów bukmacherskich jest o tyle wygodniejsze i obarczone mniejszym ryzykiem, że ma on wgląd w aktualne warunki atmosferyczne, a także formę skoczka z kwalifikacji bądź 1. serii konkursowej.

Typy bukmacherskie na skoki narciarskie

Typowanie skoków narciarskich warto popierać skrupulatną analizą. Dobrym źródłem pozyskiwania informacji są media społecznościowe, a konkretniej profile poszczególnych zawodników ze światowej czołówki oraz miejsca skupiające pasjonatów dyscypliny. Tam bardzo często można znaleźć mnóstwo zakulisowych informacji np. dotyczących nowinek technologicznych w wyposażeniu danego skoczka bądź też wzmianek o jego ewentualnej absencji.

Czy do obstawiania skoków narciarskich potrzebna jest jakaś konkretna strategia? Obserwując dobrą formę wybranego zawodnika można próbować zakładać się o jego kolejne zwycięstwa, ale nawet taka taktyka prędzej czy później zostanie prawdopodobnie zrujnowana przez kiepskie warunki pogodowe.

Polecamy z pewnością ustalić swój budżet na grę oraz określić stawkę na pojedynczy zakład. To w dłuższej perspektywie jest niezwykle istotne dla zachowania dobrej płynności finansowej.

Gdzie oglądać skoki narciarskie? 

Każdy konkurs Pucharu Świata można śledzić za pośrednictwem stacji Eurosport oraz TVN, a także przy wykorzystaniu platformy Player.pl. Dzieje się tak, gdyż grupa Discovery posiada wyłączne prawa do transmitowania zmagań najlepszych skoczków świata aż do końca sezonu 2025/2026.

Od stosunkowo niedawna sposobność obserwowania w akcji Kamila Stocha i jego reprezentacyjnych kolegów mają także wszyscy klienci firmy Superbet. Bukmacher ten jako jedyny w naszym kraju prowadzi bowiem relacje live z zawodów zaliczanych do cyklu PŚ.

Zakłady na skoki narciarskie - podsumowanie

Obstawiać skoki narciarskie wbrew pozorom nie jest łatwo. Na przeszkodzie do dobrej skuteczności w typowaniu staje zwykle pogoda bądź też po prostu kiepska dyspozycja dnia konkretnego skoczka. Nie zapominajmy, że tacy zawodnicy też są zwykłymi ludźmi i mają prawo do paru gorszych chwil.

Zakłady bukmacherskie skoki narciarskie zwłaszcza w formie na żywo cechują się dużą dynamiką i co za tym idzie przymusem podejmowania błyskawicznych decyzji. Każdy, kto chce spróbować swoich sił w zawieraniu zakładów na skoki narciarskie, musi umieć racjonalnie działać w sytuacjach stresowych. Tylko taka umiejętność pozwoli na osiąganie profitów.

Obstawianie skoków - Najczęściej Zadawane Pytania

Gdzie obstawiać skoki narciarskie? 

Nasza skrupulatna redakcyjna analiza wykazała, że najlepszymi bukmacherami do zakładów na skoki narciarskie będą firmy Fortuna, STS oraz Superbet. Każdy z podmiotów posiada bardzo atrakcyjną ofertę oraz wysokie kursy. Te dwa aspekty podczas obstawiania skoków są zdecydowanie najważniejsze.

Jakie są najczęstsze błędy popełniane przez początkujących w obstawianiu skoków narciarskich?

Brak doświadczenia i niedostateczna wiedza o dyscyplinie, którą się obstawia, to podstawowe błędy większości graczy zaczynających swoją przygodę z zakładami bukmacherskimi. Podobnie jest w przypadku skoków narciarskich.

Powiązane Wiadomości