Podsumowanie bezpośrednich pojedynków Japonia vs Szwecja
Nie znaleźliśmy szczegółów dotyczących ostatnich meczów bezpośrednich między Japonią a Szwecją.
Mistrzostwa Świata
Japonia
Szwecja
Dołącz za darmo - nagrody dla typerów do $1000 miesięcznie!
| # | Drużyna | M | W | R | P | PKT |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2 | Japonia | 2 | 1 | 1 | 0 | 4 |
| 3 | Szwecja | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 |
Składy jeszcze niedostępne
Składy są zwykle potwierdzane około 60 minut przed rozpoczęciem meczu.
Spróbuj ponownie później lub sprawdź inne mecze
Oczekujemy, że forma i kontrola ataku Japonii przeważą, zwłaszcza że Szwecja traci dużo goli. Postaw na zwycięstwo Japonii, co pasuje do narracji o ich impetu.
Nie znaleźliśmy szczegółów dotyczących ostatnich meczów bezpośrednich między Japonią a Szwecją.
Japonia jest w świetnej formie i na fali wznoszącej, niepokonana w ostatnich ośmiu spotkaniach, z bilansem 7 zwycięstw, 2 remisów i 1 porażki w ostatnich 10 meczach. Ich ofensywa jest bardzo skuteczna — 26 goli w tych 10 meczach (2,6 na mecz), a defensywa solidna z wieloma czystymi kontami. To pewna, ofensywnie nastawiona seria, a nie spadek formy.
Japonia jest niepokonana od ośmiu meczów, co daje im mocny impet przed tym spotkaniem.
Japonia rozbiła Tunezję 4-0, dominując od pierwszej połowy i prowadząc 2-0 do przerwy, by dołożyć kolejne dwa gole po zmianie stron. Kontrolowali grę, skutecznie wykorzystując sytuacje i spokojnie dowieźli zwycięstwo. Ustawili się w systemie 4-3-3, wystawiając niemal najlepszy atak, rotując jedynie w obronie i składzie, co pokazuje balans między siłą a zarządzaniem siłami.
Średnio 2,6 gola na mecz i 6 czystych kont (60%) podkreślają ich siłę ofensywną i defensywną. 7 zwycięstw, a 70% meczów kończyło się ponad 1,5 gola — mecze Japonii są zdecydowane i często wysokobramkowe.
Forma Szwecji w ostatnich 10 meczach jest niestabilna i lekko spada po dotkliwej porażce; mają 3 zwycięstwa, 2 remisy i 5 porażek. Atak bywa skuteczny (16 goli w 10 meczach), ale błędy w obronie kosztują ich więcej porażek niż zwycięstw. To drużyna, która regularnie zdobywa bramki, ale traci ich zbyt wiele.
Szwecja straciła przynajmniej jednego gola w każdym z ostatnich 13 meczów.
Szwecja została rozbita 5-1 przez Holandię, szybko przegrywając 0-2 i zmuszona do gonienia wyniku od pierwszej połowy. Po przerwie poprawili grę i zdobyli gola, ale szybkie gole Holandii w drugiej połowie przesądziły o wysokiej porażce. Goście zagrali w systemie 4-3-3, wystawiając niemal najlepszy skład z minimalną rotacją na skrzydłach i ławce, więc problem leży raczej w defensywie niż w osłabieniu składu.
Mecze te były wysokobramkowe i nieprzewidywalne: Szwecja zdobyła 16, a straciła 21 goli, nie zachowując żadnego czystego konta, a w 70% spotkań obie drużyny strzelały. 90% meczów zakończyło się ponad 1,5 gola, a 60% ponad 2,5, co pokazuje tendencję do otwartej, dynamicznej gry.
Tak. Obie drużyny regularnie trafiają do siatki — Japonia ma długie serie ze strzelonymi golami, a Szwecja nie zachowuje czystych kont i traci gole w kolejnych meczach. Oczekujemy, że obie drużyny znajdą drogę do bramki. Ostatnie mecze Szwecji często kończyły się BTTS, a mecze Japonii mimo czystych kont nadal przynoszą gole.
Powyżej 2.5. Forma Japonii na własnym boisku i neutralnym terenie pokazuje bardzo wysoką średnią goli na mecz (około 2,6–3,3), a mecze Szwecji również są bogate w gole (często 3–4 na drużynę). Łącznie ponad 2,5 gola to najbardziej prawdopodobny wynik. Biorąc pod uwagę ostatnie wyniki 4–5 goli po obu stronach, typ na powyżej 2,5 jest naszym faworytem, choć nieco ambitnym.
Japonia ma kilka braków w ataku z ograniczonymi ostatnimi statystykami — Takefusa Kubo (pomocnik) ma 1 asystę w ostatnich 10 meczach, a Shuto Machino (napastnik) nie ma ani gola, ani asysty i jest wątpliwy do gry. Braki te nie zmieniają znacząco oczekiwanej liczby goli, ale mogą wpłynąć na głębokość składu i rotację.
- Takefusa Kubo (pomocnik) | 0 goli, 1 asysta | nieobecny ❌ | kontuzja 🩼 | od 4 dni
- Shuto Machino (napastnik) | 0 goli, 0 asyst | wątpliwy ❓ | kontuzja 🩼 | od 1 dnia
Jedynym problemem Szwecji jest obrońca Eric Smith, który nie wniósł ofensywnego wkładu w ostatnich 10 meczach, więc wpływ będzie głównie defensywny. Nie spodziewamy się dużych zmian w ataku.
- Eric Smith (obrońca) | 0 goli, 0 asyst | wątpliwy ❓ | kontuzja 🩼 | od 0 dni
Japonia opiera się na umiarkowanie rotowanej grupie bez wyraźnego dominującego strzelca czy kreatora; małe grono podstawowych graczy miesza się z wieloma rezerwowymi. Szwecja ma wyraźniejszą jedenastkę i bardziej polega na stałych starterach, z ofensywą skupioną na kilku kluczowych napastnikach. Japonia oddaje mniej strzałów, ale jest skuteczna, podczas gdy Szwecja tworzy i próbuje znacznie więcej uderzeń, mając jednego bardzo skutecznego napastnika; Szwecja jest też znacznie bardziej agresywna pod względem kartek.
Japonia: Ayase Ueda to najpewniejszy strzelec i twórca sytuacji, regularny starter i centralna postać ataku. Doan Ritsu i Kaishu Sano dają stabilność i kreatywność, choć nie są wysokowolumenowymi strzelcami.
Szwecja: Viktor Gyokeres to główne zagrożenie — dużo strzałów i najlepszy strzelec, a Yasin Ayari i Gustaf Lagerbielke to niezmienni starterzy, którzy dyktują tempo i stabilizują defensywę. Żaden z wyróżnionych nie jest kontuzjowany lub wątpliwy.
- Starter w 11 meczach: Kaishu Sano (5), Ayase Ueda (4), Tsuyoshi Watanabe (4)
- Strzały i gole: Ayase Ueda (2 gole / 5 strzałów), Daichi Kamada (2 gole / 2 strzały), Junya Ito (1 gol / 5 strzałów)
- Asysty: Ayase Ueda (1), Kaishu Sano (1), Keito Nakamura (1)
Uwaga: Takefusa Kubo jest kontuzjowany i nieobecny; Shuto Machino jest wątpliwy (kontuzja) — wykluczeni z typów.
- Starter w 11 meczach: Yasin Ayari (7), Gustaf Lagerbielke (7), Jesper Karlstrom (6)
- Strzały i gole: Viktor Gyokeres (5 goli / 18 strzałów), Yasin Ayari (2 gole / 9 strzałów), Anthony Elanga (2 gole / 2 strzały)
- Asysty: Alexander Isak (3), Benjamin Nygren (2), Viktor Gyokeres (1)
Uwaga: Eric Smith jest wątpliwy (kontuzja) — wykluczony z typów.
Szwecja jest wyraźnie bardziej agresywna, z większą liczbą żółtych kartek i kilkoma zawodnikami z dwoma upomnieniami; Japonia jest zdyscyplinowana i ma bardzo mało kartek. Kartki Szwecji skupiają się na kilku pomocnikach i obrońcach (Ayari, Bergvall, Karlstrom), co wskazuje na fizyczne pojedynki w środku pola, podczas gdy żółte kartki Japonii to pojedyncze incydenty. Spodziewaj się umiarkowanie fizycznego meczu z większą liczbą kartek dla Szwecji.
- Żółte kartki: Koki Ogawa (1), Yuito Suzuki (1)
- Czerwone kartki: brak
Łącznie Japonia: 2 żółte, 0 czerwonych
- Żółte kartki: Yasin Ayari (2), Lucas Bergvall (2), Jesper Karlstrom (2)
- Czerwone kartki: brak
Ayari regularnie zaczyna mecze i gra w ofensywnych pojedynkach w środku pola, gdzie często fauluje i ma już kartki; jego udział w ataku i obronie sprawia, że jest kandydatem do taktycznych fauli i upomnień w fizycznym spotkaniu.
Japonia trzyma się ustalonej jedenastki, średnio robiąc 3 zmiany na mecz i rotując niewiele. Szwecja jest nieco bardziej aktywna z ławki (średnio 3,25 zmiany), chętniej wprowadza świeżość i taktyczne korekty. Uwaga na kontuzje: Japonia traci Kubo (kontuzja), Machino jest wątpliwy, co ogranicza opcje ofensywne, a Szwecja ma Smitha wątpliwego.
W ostatnich 10 meczach rezerwowi Japonii dali 1 asystę i 0 goli (14,3% asyst, 0% goli), podczas gdy ławka Szwecji dołożyła 5 asyst i 4 gole — 38,5% asyst i 22,2% goli — wyraźna przewaga produktywności rezerwowych.
Szwecja ma wyraźnych jokerów w Nilssonie i Svanbergu (po 1 golu i 1 asyście z ławki), a także gole rezerwowych Elangi i Isaka (po 1 golu) oraz późne asysty Zeneliego, Bergvalla i Lagerbielke; Japonia nie ma wyraźnego super-rezerwowego — Ogawa ma tylko jedną asystę z ławki. Warto rozważyć zakłady uwzględniające wpływ ławki Szwecji (późne gole, powroty lub BTTS).
Barton Cisneros, Ivan Arcides to sędzia, który utrzymuje mecze stosunkowo płynne pod względem przerw, ale jest zauważalnie surowszy w kwestii kar dyscyplinarnych. W porównaniu ze średnią sędziów na Mistrzostwach Świata FIFA, jego liczba fauli jest nieco niższa (21,21 vs 21,7), natomiast liczba kartek i wyrzuceń z boiska wyróżnia się — zwłaszcza żółtych kartek (3,58 vs 2,35), co jest najjaśniejszą różnicą i sugeruje, że upomnienia mają duże znaczenie w jego meczach.
Sędzia notuje średnio 21,21 fauli na mecz w ostatnich 10 spotkaniach, minimalnie poniżej średniej sędziów na MŚ wynoszącej 21,7, więc nie ma tu znaczącej różnicy w częstotliwości przerywania gry z powodu fauli. Dane wskazują na lekką tendencję do mniejszej liczby przerw, więc spodziewaj się typowego tempa gry, a nie wyraźnie bardziej płynnego lub przerywanego meczu.
Prognoza fauli całkowitych:
To właśnie karty wyróżniają tego sędziego: średnio pokazuje 3,58 żółtych i 0,26 czerwonych kartek na mecz, podczas gdy średnia ogólna to 2,35 żółtych i 0,17 czerwonych — oznacza to więcej upomnień i większe prawdopodobieństwo wyrzucenia z boiska niż zwykle. Ten podwyższony wskaźnik kartek zwiększa szanse na taktyczne zmiany, wcześniejsze ostrzeżenia wpływające na zachowanie zawodników oraz potencjalne zmiany związane z kartkami.
Ten sędzia notuje średnio 0,32 rzutów karnych na mecz, podczas gdy średnia dla całej puli sędziów na MŚ wynosi 0,00, co jasno wskazuje na tendencję do przyznawania jedenastek w ostatnich 10 meczach; napastnicy atakujący obrońców w polu karnym mogą liczyć na nieco większą szansę na podyktowanie rzutu karnego.
Japonia i Szwecja mają podobny profil w stałych fragmentach, ale Szwecja wyróżnia się większą liczbą fauli i rzutów wolnych, co generuje więcej sytuacji stałych. Kluczowa różnica to wyższa liczba rzutów wolnych Szwecji (10,95 vs 6,70), co może oznaczać więcej okazji z rzutów wolnych w trakcie meczu.
Obie drużyny mają około 4 rożne na mecz (Japonia 3,99, Szwecja 4,08), więc różnica jest minimalna i żadna nie zbliża się do średniej turniejowej.
Mecze Szwecji mają znacznie więcej rzutów wolnych (10,95) niż Japonii (6,70), choć tylko około 15% z nich to sytuacje ofensywne dla obu drużyn, więc wiele jest z bezpiecznych stref; wyższa liczba rzutów wolnych Szwecji sugeruje więcej okazji na niebezpieczne stałe fragmenty i kartki. Różnica jest wyraźna pod względem częstotliwości, ale nie udziału w tercji ataku.
Szwecja zdobyła 1 gola głową w ostatnich 10 meczach (5,56%), Japonia żadnego, co wskazuje, że Szwecja jest nieco większym zagrożeniem w powietrzu przy stałych fragmentach; ogólnie gole głową są rzadkie u obu drużyn.
Double chance + Totals 1.5
1X / Over • FT
Kartki łącznie 3.5
Poniżej 3.5 • FT
2. połowa - Podwójna szansa
1X • 2HT
Spalone gospodarzy łącznie 2.5
Poniżej 2.5 • FT
Spalone gospodarzy łącznie 3.5
Poniżej 3.5 • FT
2. połowa - suma goli
Under • 2HT
1. połowa - suma goli 1.5
Powyżej 1.5 • HT
2. połowa - Łączna liczba punktów gospodarzy
Under • 2HT
Ilość bramek w meczu 1.5
Powyżej 1.5 • FT
1. połowa - Łączna liczba punktów gospodarzy
Under • HT
1X2
Japonia wygra • FT
2. połowa - Łączna liczba punktów gości
Under • 2HT
Kartki gospodarzy łącznie 1.5
Poniżej 1.5 • FT
Spalone gości łącznie 3.5
Poniżej 3.5 • FT
Łączna liczba rzutów rożnych 9.5
Poniżej 9.5 rzutów rożnych • FT
1. połowa - Podwójna szansa
1X • HT
Podwójna szansa
Japonia lub Szwecja wygra • FT
1. połowa - 1X2
Japonia wygra 1. połowę • HT
1. połowa - suma goli 3.5
Powyżej 3.5 • HT
1. połowa - Łączna liczba punktów gości
Under • HT
0
Wygrana
0
Remis
0
Wygrana
25-06-2026 23:00
Japonia ? : ? Szwecja
| # | Drużyna | M | W | R | P | PKT |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Holandia | 2 | 1 | 1 | 0 | 4 |
| 2 | Japonia | 2 | 1 | 1 | 0 | 4 |
| 3 | Szwecja | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 |
| 4 | Tunezja | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 |
Czechia
Mexico
South Africa
Korea Republic
Ecuador
Germany
Curacao
Ivory Coast
Tunisia
Netherlands