ProTipster Wiadomości Sportowe

Zakłady na Transfery: Poradnik

Zakłady na Transfery: Poradnik

Zakłady dotyczące letniego okna transferowego w piłce nożnej mogą być ekscytujące, a jednocześnie nieprzewidywalne jak pogoda. Na całym świecie, jest wiele portali informacyjnych, które każdego dnia dostarczają wiadomości o graczach, agentach i karuzeli transferowej. Trudno jest odróżnić prawdziwe newsy od fałszywych i w związku z tym, stawianie zakładów na transfery może być bardzo ryzykowne. Na szczęście istnieją pewne zasady, których należy przestrzegać. W tym artykule, omówimy trzy najważniejsze.

Trzy kluczowe czynniki dotyczące zakładów transferowych.

Przeszłość ma znaczenie

Przede wszystkim musisz pamiętać, że trenerzy, agenci, piłkarze i właściciele klubów są także ludźmi. Mają między sobą pewne relacje z przeszłości i nie wszystko między nimi zawsze się układa. Z drugiej strony niektórzy są naprawdę dobrymi przyjaciółmi i łączą ich wspólne kwestie, również poza piłką nożną. Tak więc transfery piłkarskie często nie dotyczą racjonalnego zakupu (właściwego gracza na właściwą pozycję), ale dotyczą także relacji międzyludzkich.

Warto pamiętać, że istnieją kluby z wielką historią transferów. Tottenham jest prawdopodobnie najlepszym tego przykładem. W przeszłości zakupili kilku zawodników Ajaxu (Eriksen, Vertongen, Alderweireld, Sanchez) oraz kilku innych graczy z Eredivisie. Jasne jest, że te dwa kluby (oraz ich dyrektorzy) mają świetne relacje, więc można oczekiwać, że Tottenham będzie miał pewną przewagę, jeżeli zechce kupić gracza z Ajaxu. Ponadto, mówiąc o Tottenhamie, mieli także wiele umów z Realem Madryt (Modric, Bale) i wszystko ułożyło się dobrze, a więc to nie dziwne, że teraz chcą sprzedać Eriksena właśnie do Realu.

Ale nie chodzi tutaj tylko o kluby. Niektórzy agenci (bardzo istotni w transferach) mają dobre relacje z niektórymi klubami. Najbardziej zauważalnym przykładem jest Jorge Mendes i jego związek z Wolverhampton. Menedżer tego klubu, Nuno Espirito Santo jest najlepszym przyjacielem Mendesa.

Ważna jest sytuacja w szatni

Drugą ważną rzeczą jest znajomość potrzeb zespołu i sytuacji w szatni. Niektóre kluby potrzebują tylko zawodników na określonej pozycji i są zmuszone kupić gracza o określonym profilu. Być może jeszcze bardziej istotna jest sytuacja w szatni, co sprawia, że niektóre kluby będą czuć się bardziej wygodnie kupując zawodników o określonej narodowości.

Przez wiele lat, dwa kluby z Mediolanu były podzielone. Inter był klubem dla graczy z Argentyny, a AC Milan dla Brazylijczyków. Jest wiele takich przykładów, więc ważne jest, aby wiedzieć, co tak naprawdę jest dominujące w szatni, ponieważ żaden menedżer nie chce tworzyć chaosu, kupując grupkę graczy, którzy nie będą potrafili się porozumieć.

Śledź reakcje łańcuchowe

Trzecią bardzo ważną rzeczą jest podążanie za efektem łańcuchowym określonego transferu. Na przykład sprzedaż Pogby do Realu Madryt spowodowałoby ogromny efekt reakcji łańcuchowej dla Manchesteru United i Premier League w ogóle.

Po pierwsze, Real Madryt nie miałby w ogóle budżetu transferowego i musiałby sprzedać kilku graczy (nawet niektórych świetnych, takich jak Isco), aby zrównoważyć bilans finansowy. Po drugie, Manchester United zwiększyłby budżet na transfery i mógłby ruszyć do agresywnej walki o takich graczy jak Christian Eriksen czy Pierre Emerick Aubameyang. Ale jeżeli ten deal nie dojdzie do skutku, Real Madryt prawdopodobnie kupi Christiana Eriksena. Trzeba śledzić wiadomości na żywo i mieć dobre wyczucie w tym aspekcie.

Trzeba zwracać uwagę na każdy potencjalny ruch. Za każdym razem, gdy znajdziemy wartość dla zakładów transferowych, napiszemy o tym. Śledź ProTipster!

Stworzyliśmy 3 artykuły dotyczące konkretnych rozgrywek. Możesz przeczytać nasze prognozy dotyczące transferów, klikając w poniższe linki.

 

  •  
  •