ProTipster Wiadomości Sportowe

Zakłady na Rzuty Rożne | Akademia ProTipster

Zakłady na Rzuty Rożne | Akademia ProTipster

Czy wiesz, jak zarobić najwięcej dzięki zakładom na rzuty rożne? Zakłady na rzuty rożne to jeden z nowych niszowych rynków oferowanych przez bukmacherów, który dedykowany jest wszystkim graczom znudzonym standardowymi rynkami 1x2 lub over/under w zakładach piłkarskich. Specjalnie z myślą o naszych użytkownikach, przygotowaliśmy artykuł do sekcji Akademia ProTipster, aby pomóc ci zrozumieć, na czym polega ten rynek, jak działa i jak możesz poprawić swoje zyski z zakładów, dzięki obstawianiu rynku rzutów rożnych.

Czym są zakłady na rzuty rożne?

Zakłady na rzuty rożne to stosunkowo nowa innowacja w zakładach bukmacherskich online. Niszowy rynek powstał ze względu na fakt, że piłka nożna jest tradycyjnie sportem z niskimi wynikami, w którym teoretycznie słabsi gracze mogą często remisować, a nawet odnosić zwycięstwa, co doprowadza do sytuacji, w której obstawianie wyniku meczu lub nawet łącznej liczby bramek może być mało opłacalne.

Mając to na uwadze, bukmacherzy wprowadzili rynek, na którym można obstawiać liczbę rzutów rożnych w meczu. Zazwyczaj w tej sekcji zakładów, dostępne są trzy rynki, które opisujemy poniżej:

  • Łączna liczba rzutów rożnych - Podobnie jak w przypadku rynku dotyczącego łącznej liczby goli, również ten działa na zasadzie powyżej/poniżej. Bukmacher wystawia "linię" rzutów rożnych w meczu lub konkretnej drużyny, a gracze mogą postawić zakład na powyżej/poniżej tej linii. Przykładowy zakład to powyżej/poniżej 10.5 rzutów rożnych w meczu.
  • Moneyline: To bardziej przypomina rynek 1x2, na którym gracz może obstawiać, która drużyna będzie miała więcej rzutów rożnych w meczu. Przykładem może być "Sheffield United vs Norwich City, Sheffield United będzie miało więcej rzutów rożnych.
  • Handicap: Ten rynek przypisuje handicap do jednej z drużyn. Chociaż zakłady tego typu mogą wydawać się nieco bardziej skomplikowane, w rzeczywistości bardzo łatwo jest je zrozumieć. Na przykład, jeżeli znajdziesz zakład Manchester City -2,5 w sekcji zakładów na rzuty rożne, oznacza to, że muszą mieć przynajmniej 3 rzuty rożne więcej niż ich rywale, aby zakład okazał się wygrany.

Jak sami możecie zauważyć bazując na powyższych przykładach, nawet na takim rynku jak rzuty rożne, mamy do dyspozycji wiele opcji. Sprawdź ofertę zakładów na rzuty rożne u polecanych przez nas bukmacherów.

Jakich zakładów powinienem szukać?

Mecze piłkarskie mogą być dziwne. Są chwile, kiedy drużyna może dominować przez cały mecz, ale wciąż przegrać spotkanie, dzięki odrobinie szczęścia po stronie rywali - właśnie to sprawia, że obstawianie meczów piłkarskich może być czasami trudne. Jednakże, zakłady na rzuty rożne są mniej problematyczne, ponieważ nawet jeżeli wynik spotkania jest niekorzystny dla faworytów, przebieg meczu mówił coś zupełnie innego.

Podobnie jak w przypadku wszystkich rodzajów zakładów, przed zawarciem jednego z nich dobrze jest sprawdzić statystyki drużyn. Ważna jest jednak nie tylko liczba rzutów rożnych w grze. Jest wiele innych rzeczy, o których należy pamiętać przed skorzystaniem z oferty zakładów dotyczących rzutów rożnych.

Rzuty rożne to efekt ofensywnej gry. Dlatego jeżeli jedna drużyna będzie cały czas znajdować się na połowie rywala, prawdopodobnie będzie miała większą liczbę rzutów rożnych, nawet jeżeli nie wygra meczu. Co więcej, rzuty rożne często zdarzają się w skupiskach, ponieważ drużyna broniąca się przed utratą bramki będzie często wybijać piłkę za linię. 

Istnieją konkretne typu drużyn, które powinieneś wziąć pod uwagę przy zakładach na rzuty rożne. Drużyny, które mają najwięcej rzutów rożnych, mają tendencję do ofensywnej gry opierającej się zagraniach ze skrzydeł. Tego rodzaju zagrania stanowią wyzwanie dla obrońców, którzy muszą zrobić wszystko by nie doprowadzić do utraty bramki, a to często oznacza wybicie piłki za linię. Bardzo często, piłka bezpośrednio ląduje gdzieś tuż przed bramką, a więc często zdarzają się też przypadkowe interwencje bramkarzy, którzy zmuszeni są posłać piłkę za linię.