ProTipster Wiadomości Sportowe

Jak obstawiać zakłady na rzuty rożne? | Akademia ProTipster

Jak obstawiać zakłady na rzuty rożne? | Akademia ProTipster

Czy wiesz czym jest typowanie rzutów rożnych i jak to się robi? Typowanie rzutów rożnych jest całkiem nowym rynkiem proponowanym przez bukmacherów graczom, którzy typując piłkę nożną szukają czegoś innego niż gole. Ten artykuł jest częścią poradnika typera ProTipster. Pomoże Ci on zrozumieć czym charakteryzuje się dany rynek znajdujący się w ofercie Twojego bukmachera oraz zwiększyć wygrane na typowaniu rzutów rożnych i nie tylko.

Czym jest typowanie rzutów rożnych?

Typowanie rzutów rożnych jest relatywnie nowym rynkiem w ofercie bukmacherów. Powstał on z myślą o urozmaiceniu gry. Piłka nożna jest sportem, w którym rzadko padają wysokie wyniki. Zdarza się również, że zespoły z góry skazywane na porażkę potrafią urwać punkt, a nawet wygrać z gigantem. Przez to typowanie zwycięzcy czy ilości bramek w meczu staje się nieopłacalne.

Świadomi tego bukmacherzy wprowadzili do swojej oferty nowy rynek jakim są rzuty rożne, dając typerom możliwość wyboru pomiędzy trzema wydarzeniami:

  • Ilość rzutów rożnych: podobnie jak w przypadku typów bramkowych bazuje on na systemie over/under (powyżej/poniżej). Bukmacherzy oferują linię z liczbą rzutów rożnych w meczu lub na drużynę. Osoba typująca może wówczas wybrać czy będzie więcej czy mniej tych stałych fragmentów gry na przykład: poniżej 10.5 rożnych w meczu lub 1. Zespół powyżej 5.5 rzutów rożnych.

  • Moneyline: identyczny system jak w podstawowych typach na zwycięzcę lub remis (1X2). W tym wypadku typer wybiera, która z drużyn wykona więcej tych stałych fragmentów lub czy obie wykonają ich tyle samo np: Legia Warszawa - Lech Poznań, Legia Warszawa wykona więcej rzutów rożnych.

  • Handicap: tak zwane handi na rzuty rożne jest identycznym typem jak bramkowy kuzyn. Wybierając np. Handicap Legia -2.5 rzutów rożnych, Legioniści muszą wykonać przynajmniej 3 rzuty rożne więcej niż przeciwnik. Ten typ jest w Polsce rzadkością i nie wielu bukmacherów ma go w ofercie.

Oznacza to, że typując mecze piłki nożnej możesz zagrać również na rzuty rożne w różnych odpowiadających Ci wariantach. Sprawdź listę bukmacherów udostępniających zakłady na rzuty rożne.

Jakich typów na rzuty rożne powinienem szukać?

Piłka nożna bywa dziwna. Czasami bywa tak, że jedna drużyna atakuje, prowadzi grę lecz ostatecznie przegrywa po kontrze lub szczęśliwej bramce rywala. Powoduje to, że typowanie staje się dużo trudniejsze niż się z początku wydawało. Typowanie rzutów rożnych jest mniej problematyczne. Nawet jeśli mecz nie idzie po myśli faworyta, to dla Ciebie nie ma znaczenia. Typowałeś w końcu rzuty rożne, a nie handicap czy zwycięstwo.

Podobnie jak w przypadku każdego innego typu, przed postawieniem dobrze jest sprawdzić statystyki pojedynkujących się zespołów. Ważne jest to, abyś zwrócił uwagę nie tylko na ilość rzutów rożnych jakie wykonywały oba zespoły w poprzednich spotkaniach. Jest dużo więcej czynników, które determinują boiskowe wydarzenia i jeśli to zapamiętasz zostaniesz lepszym typerem.

Rzuty rożne to normalny efekt ataków w meczu. Jeśli jedna drużyna zasypuje bramkę rywala niezliczoną ilością strzałów możesz być pewien, że będzie ich całkiem dobra suma - nawet jeśli atakująca drużyna nie wygra meczu. W tym wypadku zwycięzca meczu bądź remis jest bez znaczenia.

Każdy zespół charakteryzuje się swoim stylem gry. Jeśli szukasz typów na rzuty rożne wybieraj drużyny, które lubią grać w ofensywny sposób. Szczególnie te, które często w swoich atakach korzystają ze skrzydeł. Dośrodkowania w pole karne zawsze przynoszą zagrożenie, a dobrze posłana wrzutka może skutkować bramką lub rzutem rożnym właśnie. Poza tym zwróć uwagę również na ilość strzałów oddawanych z za pola karnego. Obrońcy zawsze starają się blokować strzały z odległości 16-20 metrów. Każda odbita przez defensora piłka staje się potencjalnym rzutem rożnym, co gra w tym momencie na Twoją korzyść.