ProTipster Wiadomości Sportowe

Typowanie 1X2 | Akademia ProTipster

Typowanie 1X2 | Akademia ProTipster

Czym jest typowanie 1X2? Dla osób, które dopiero wchodzą do świata typowania podpowiadamy. Jest to podstawowy rynek jaki oferują bukmacherzy do typowania piłki nożnej. Specjalnie dla Ciebie stworzyliśmy poradnik 1X2, który pomoże Ci wejść w świat bukmacherki i zwiększyć wygrane. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się co oznacza tajemnicze 1X2 i jak wycisnąć z tego jak najwięcej. 

Czym jest typowanie 1X2?

1X2 jest podstawowym rynkiem jaki oferują bukmacherzy. Najprościej mówiąc polega ona na wyborze, która strona wygra lub czy będzie remis. Nazwa 1X2 wzięła się od możliwości wyboru jakie masz typując ten rynek:

  • 1: jest to typ na wygraną gospodarza

  • X: wybierając tę opcję typujesz remis w spotkaniu

  • 2: jest typem na zwycięstwo gości

Rynek 1X2 możesz znaleźć pod różnymi nazwami. Takimi jak: Mecz, Typowanie meczu czy w końcu typ trzydrogowy. W normalnych rozgrywkach ligowych typ jest wygrany wówczas gdy wybrałeś stronę, która ostatecznie zwycięży. Warto pamiętać, że od tych typów są pewne wyjątki. Mianowicie w pucharach i fazach eliminacyjnych różnej rangi turniejów, w których o awansie może decydować dogrywka lub rzuty karne 1X2 bazuje na podstawowych 90 minutach gry. Jest tak z tego względu, że w dogrywce i karnych nie można już typować remisu w spotkaniu. Przykładowo Polska gra z Niemcami w ćwierćfinale Euro i po 90 minutach było 1-1, a w dogrywce Polacy zdobyli bramkę i awansowali dalej. W tym przypadku z typu 1X2 zwycięskim wyborem jest X czyli remis w spotkaniu. Nie ma znaczenia, że Polacy wygrali w dogrywce. Typy na awans są już zupełnie innym rynkiem.

Jak mogę stać się lepszym typerem?

Typowanie na 1X2 to podstawowy rynek i każdy bukmacher ma go w ofercie. Jest to dobry sposób na wejście do świata typowania. Sukces jednak nie przyjdzie od razu. Trzeba praktyki. Jeśli chcesz poszerzyć swoją wiedzę koniecznie zajrzyj do kolejnej części Naszego poradnika, a dowiesz się jak typować piłkę nożną. 

Najbardziej oczywistym sposobem na przygotowanie się do typowania meczów jest sprawdzenie jak radzą sobie w ostatnich meczach obie drużyny. Jeśli widzimy, że gospodarze wygrali ostatnie pięć domowych meczów możemy wnioskować, że i tym razem mogą również zwyciężyć i przedłużyć serię. Podobnie jeśli widzimy, że goście nie wygrali na wyjeździe od dłuższego czasu wnioskujemy, że to gospodarze wygrają. Jednakże nie możesz zapomnieć, że nie tylko od ostatnich wyników zależą losy meczu. Weź pod uwagę jeszcze takie czynniki jak historia pojedynków między zespołami, presja pubiczności, sędziowie, kontuzje, wykluczenia, a nawet pogoda.  

Jakie inne rynki powiązane są z 1X2?

Jeśli szukasz dodatkowych wariantów do typowania zwycięzcy możesz sprawdzić inne rynki, które wywodzą się z 1X2. Jednym z nich jest podwójna szansa, gdzie możesz wybrać dwa z trzech typów np. 1X lub 12. W związku z zminimalizowaniem ryzyka przegranej spadają również kursy i często nie opłaca się grać na podwójną szansę. Drugi rynkiem wywodzącym się z 1X2 są handicapy. Polegają one na odejmowaniu lub dodawaniu bramek, którejś z drużyn. Ten rynek jest bardziej opłacalny jednak, co za tym idzie trudniejszy. Bazuje on na tym kto wygra i jaką różnicą bramek. Wielu typerów korzysta z tej opcji kiedy w meczu na zdecydowanego faworyta kursy są bardzo niskie. Wówczas wybierając handicap możesz podbić kurs na Twoim kuponie.

Kliknij i zobacz najlepsze typy 1X2 od Naszego partnera.