ProTipster Wiadomości Sportowe

System Martingale - wyjaśnienie | Akademia ProTipster

System Martingale - wyjaśnienie | Akademia ProTipster

Wielu typerów narzeka na strategie zarządzania pieniędzmi, ale czy mają rację? System Martingale to jedna z takich strategii. Nigdy o niej nie słyszałeś? Pozwól Nam wyjaśnić czy gra jest warta świeczki.

Jak wiesz w świecie hazardu, bez względu czy obstawiasz mecze czy grasz w kasynie, nie da się przewidzieć przyszłości - inaczej nie byłby to hazard. Niemniej jednak odpowiednia strategia pozwoli Ci zdyscyplinować samego siebie. Będziesz podejmował decyzję zgodnie z zasadami logiki oraz nauczysz się bazować na wiedzy i statystykach nie na impulsie.

Czym jest system Martingale?

System Martingale powstał w XVIII wieku we Francji. Pierwszy raz ten system wykorzystany był przy zakładzie z rzutem monetą. Gracz wygrywał gdy wypadła reszka, przegrywał gdy po rzucie moneta lądowała wizerunkiem orła do góry. Na czym polegała? Gracz podwajał swój wkład zaraz po tym jak przegrywał, by w przypadku wygranej móc odzyskać poprzednie przegrane. Brzmi całkiem prosto, co nie?

Identyczne zastosowanie system Martingale w ruletce, przy typowaniu czarnego lub czerwonego pola. W tym wypadku jest troszkę trudniej gdyż na kole pojawia się również zielone pole, które zawsze oznacza wygraną kasyna. Chociaż prawdopodobieństwo wpadnięcia kulki do przegródki oznaczonej zerem jest bardzo niskie, to nie poleca się stosowania tej strategii przy grze w ruletkę. Kiedyś może wypaść zielone pole. No chyba, że masz worek bez dna i nie masz, co zrobić z pieniędzmi. Wielu może się spierać, co do omawianej strategii. Nie polecamy jednak trzymać się jej przez dłuższy czas. Jeśli grasz za np. 20 zł możesz szybko pozbyć się swojego bankrolla, no chyba że dopisze Ci szczęście, albo jak wspomniane jest wcześniej masz za dużo gotówki, której chcesz się pozbyć. Pamiętaj, że hazard uzależnia i trzeba się pilnować. Zakłady bukmacherskie również są zakładami hazardowymi. Nie traktuj ich jako sposób na życie tylko zabawę.

Poniżej znajdziesz przykład jak może wyglądać zastosowanie tej strategii przez gracza w przypadku rzutu monetą. Bazowa stawka 100 zł.

Gracz przegrywa zakład za 1 zł. Zostaje: 99 zł

Gracz przegrywa zakład za 2 zł. Zostaje: 97 zł

Gracz przegrywa zakład za 4 zł. Zostaje: 93 zł

Gracz przegrywa zakład za 8 zł. Zostaje: 85 zł

Gracz wygrywa zakład za 16 zł. Zostaje: 101 zł

Czy system Martingale sprawdza się również w typowaniu piłki nożnej?

W jednym słowie - tak. Strategia Martingale była wykorzystywana głównie w kasynach. Nie widzimy jednak powodu dlaczego miałaby nie znaleźć zastosowania w typowaniu piłki nożnej. Zanim przystąpisz do typowania i pójdziesz na całość miej w świadomości, że aby ta strategia mogła zadziałać muszą być spełnione poniższe warunki:

  1. Strategia będzie się opłacać tylko w przypadku kursów 2 do 1 (2.0 lub w górę)

  2. Musi to być zakład dwudrogowy. (Tylko dwie możliwości wyboru)

  3. Szansa na wygraną musi być prawdopodobna. Nie możesz grać tym systemem stawiając np. Na outsidera ligi przeciwko PSG, Juve czy Barcelonie. Jak to w futbolu bywa kiedyś Goliat przegra z Dawidem. Jednak jest to tak rzadkie wydarzenie, że jest po prostu nieopłacalne.

Dla końcowego wyjaśnienia, zanim zaczniesz grać chcemy podpowiedzieć Ci jak to zrobić by nie przegrać już na starcie. Bazuj na ligach, drużynach które znasz, wzoruj się, analizuj statystyki zespołów i graj tylko wtedy gdy bazując na Swojej wiedzy masz pewność, że wybrany przez Ciebie typ okaże się zwycięski. Dobrym sposobem na granie w tym systemie są azjatyckie handicapy oraz rynki powyżej/poniżej.  

Wady strategii Martingale

Strategia Martingale jest jednym z najprostszych systemów. Może Ci się szybko znudzić.

Oczekiwanie na dobry moment by postawić na wybrany przez Siebie typ może odebrać radość z gry na chłopców do bicia czy tzw. Tasiemce. Jeśli szukasz sposobu na zarobienie pieniędzy w krótkim odstępie czasu ta strategia nie jest dla Ciebie. Stosuje się ją raczej do zminimalizowania ewentualnych strat niż zarabiania konkretnych pieniędzy. Jedynym plusem jest mniejsze ryzyko jakie ponosisz.

Może okazać się, tak że prawie za każdym razem będziesz wygrywał. Aby tak się stało musisz mieć dość głęboką kieszeń oraz dobrze się przygotowywać do każdego zakładu.

Pamiętaj, że jeśli nie będziesz się dobrze przygotowywał lub grał intuicyjnie będziesz na prostej drodze do pozbycia się swoich pieniędzy. Jeśli jesteś dobry w typowaniu powinieneś jednak odejść od wizji stosowania tego systemu. Chociaż wygląda to na łatwy sposób na rozpoczęcie zarabiania na buku to pamiętaj, że stawianie jest równie uzależniające jak każda inna forma hazardu.

Powiązane Wiadomości