Premier League: Zakłady na Transfery

Premier League: Zakłady na Transfery

Ponieważ już za kilka tygodni rozpocznie się nowy sezon Premier League, załoga ProTipster postanowiła przeanalizować listę najbardziej prawdopodobnych transferów i znaleźć najbardziej wartościowe zakłady. Znaleźliśmy jeden pewny zakład, jeden całkiem niezły i jeden szalony!

Pewny zakład: Alexis Sanchez pozostanie w Manchesterze United @1,66

Alexis chce odejść z klubu, a klub chce się go pozbyć. Więc jaki jest problem? Pisząc w dwóch słowach - Jego Pensja! Alexis Sanchez jest jednym z najlepiej zarabiających graczy w lidze (podobny problem ma Gareth Bale) i nie ma zespołu, który byłby skłonny nagiąć swój budżet i podpisać z nim kontrakt. Manchester musiałby zawrzeć umowę z jakimś klubem (Inter Mediolan wygląda na pewnego kandydata) na wypożyczenie i nadal płacić część jego pensji, ale wygląda na to, że takie rozwiązanie im się nie podoba.

Podczas jego transferu był w szczycie swojej formy i wydawało się rozsądne zaoferowanie Mkhitaryana i dużej pensji, aby zwabić go na Old Trafford. Jednakże półtora roku później sytuacja staje się nie do rozwiązania. Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest to, że wyjedzie do Chin, ale będzie to możliwe tylko w zimowym oknie transferowym. Wszystko wskazuje więc na to, że pozostanie jeszcze klika miesięcy w United.

Niezły zakład: Paul Pogba podpisze kontrakt z Realem Madryt @2.2.

Ten zakład w dużej mierze opiera się o aktualną sytuację i plotek medialne. Pogba naciska na transfer, a Real Madryt wyraża chęć jego zakupu. Istnieje jednak wiele przeszkód i wszystkie sprowadzają się do pieniędzy. Real Madryt wydał już ponad 200 milionów euro tego lata i włodarze klubu będą musieli znaleźć dodatkowe fundusze  (potencjalna sprzedaż Isco i Ceballosa), aby zrobić miejsce dla Paula Pogby.

Chociaż może okazać się to wielkim problemem, wiele przemawia za tym, że tak właśnie się stanie. Sam Pogba wielokrotnie mówił o tym, że chce odejść, Zidane poprosił klub o sprowadzenie tego zawodnika, a zarząd i fani Man Utd prawdopodobnie ucieszą się, kiedy w końcu się go pozbędą. Ostatecznie prawdopodobnie oba kluby znajdą pewnego rodzaju porozumienie, a to wywoła kolejny ruch na rynku transferowym, ponieważ Real będzie chciał sprzedać Isco.

Szalony zakład: Christian Eriksen podpisze kontrakt z Manchesterem United @8.0

Christian Eriksen odmówił podpisania nowego kontraktu, a co za tym idzie Spurs jest w trudnej sytuacji. Klub musi po prostu sprzedać duńskiego rozgrywającego tego lata, aby uzyskać jakiekolwiek pieniądze za niego, w przeciwnym wypadku odejdzie później za drobne. Tottenham nabył już Ndebele za kwotę 60 milionów euro, udowadniając, że są gotowi kontynuować walkę w lidze bez duńskiego gwiazdora. Teraz chcieliby go sprzedać za granicę (Real Madryt to najbardziej prawdopodobny kandydat), ale Manchester United jest również bardzo zainteresowany pozyskaniem duńskiej gwiazdy.

Ale jeżeli wierzysz (a my wierzymy) Real Madryt zrobi wszystko, co w jego mocy, aby podpisać umowę z Paulem Pogbą i ostatecznie prędzej czy później doprowadzi do tego, a zatem to United pozostanie drużyną z wolną gotówką na ten transfer.Wszystko sprowadza się do pieniędzy, a Manchester United po prostu nie będzie w stanie znaleźć lepszego gracza niż Eriksen.