Powrót NBA - wszystko co powinieneś wiedzieć

Powrót NBA - wszystko co powinieneś wiedzieć

Na ten moment czekali wszyscy fanatycy światowego basketu. NBA przechodzi w stan odmrażania i jedne z najbardziej elitarnych rozgrywek na świecie powracają. ProTipster to nie tylko wiarygodne źródło najlepszych typów NBA. Postanowiliśmy przybliżyć wszystim fanom NBA jak będzie wyglądał niespotykany dotąd sezon NBA. 

Rozgrywki amerykańskiej ligi koszykówki zostały przerwane 11 marca z powodu pandemii koronawirusa. Na początku czerwca Rada Gubernatorów NBA zatwierdziła protokół powrotu ligi oraz format rywalizacji w nadchodzących miesiącach. Liga NBA z 22 drużynami w stawce powróci do gry 30 lipca. Podział drużyn na konferencje wygląda następująco:

Konferencja Wschodnia: Milwaukee Bucks, Toronto Raptors, Boston Celtics, Miami Heat, Indiana Pacers, Philadelphia 76ers, Brooklyn Nets, Orlando Magic, Washington Wizards.

Konferencja Zachodnia: Los Angeles Lakers, LA Clippers, Denver Nuggets, Utah Jazz ,Oklahoma City Thunder , Rocket Houston, Dallas Mavericks, Memphis Grizzlies, Portland Trail Blazers, New Orleans, Pelicans Sacramento, Kings San Antonio Spurs, Phoenix Suns . 

To będzie szczególny sezon dla NBA. Wszystkie drużyny przez najbliższe miesiące będą skoszarowane w Walt Disney World Resort na Florydzie i w zamknięciu dokończą przerwany w marcu sezon. Władze NBA ściśle współpracowały ze specjalistami od chorób zakaźnych oraz wirusologami. Prowadzono również konsultacje z ekspertami ds. zdrowia publicznego i urzędnikami państwowymi w celu stworzenia rygorystycznego programu zapobiegania ryzyka związanego z rozprzestrzenieniem się wirusa SARS-CoV-2. Zawodnicy, trenerzy, pracownicy klubów oraz osoby związane z ligą będą musiały przestrzegać szeregu surowych obostrzeń i poddawać się cyklicznym badaniom na obecność COVID-19. Wszystkie mecze odbędą się bez udziału kibiców.

Ustalono również wstępne ramy czasowe sezonu. Runda zasadnicza potrwa do 17 sierpnia, później sezon wejdzie w fazę play-off, do której awansuje osiem drużyn z każdej konferencji (7 najlepszych zespołów + 1 drużyna wyłoniona na zasadzie play-in). Półfinały w poszczególnych konferencjach odbędą się 31 sierpnia, finały odbędą się 15 września. Finałowy turniej NBA  rozpocznie się 30 września. W trakcie tego nietypowego sezonu każda z 22 drużyn zagra około 72 lub 73 mecze. Dallas Maverick rozegra najwięcej spotkań (75), najmniej San Antonio Spurs oraz Los Angeles Lakers (71). 

Niezagrożony jest również coroczny ligowy draft. Loteria draftu została zaplanowana na 25 sierpnia, natomiast sam draft odbędzie się 15 października. 

Polscy kibice mogą być spokojni, Canal+ Sport od 30 lipca będzie codziennie transmitować po dwa mecze NBA. Łącznie zostanie wyemitowanych 30 spotkań sezonu zasadniczego, rozkład transmisji w późniejszym czasie zostanie poszerzony o spotkania play-off. Pierwszego dnia stacja przygotowała również studio, które będzie trwało od 23:00 do godziny 6:00. Na start zostaną pokazane spotkania Utah z New Orleans oraz hit LA Clippers z L.A. Lakers.

Polscy, legalni bukmacherzy przygotowali już szeroką ofertę na pierwszą kolejkę NBA w dobie pandemii. Dostępne są również kursy długoterminowe. Kto według analityków ma największe szanse na końcowy triumf w tym sezonie? Bukmacher STS wystawił najniższe kurs (3.35) na Milwaukee Bucks oraz Los Angeles Lakers. Trzecim faworytem od góry jest LA Clippers z kursem 3.75.

#1

Bonus Powitalny

1200 PLN

z kodem promocyjnym PROTIPSTER

1259 PLN

Sezon 2020/2021 zgodnie z pierwszymi ustaleniami rozpocznie się 1 grudnia 2020 roku. Sytuacja pandemiczna w Stanach Zjednoczonych wciąż jest bardzo trudna i niewykluczone, ze data zostanie przesunięta, lub sezon będzie rozegrany w podobnych realiach jak teraz. 

Sprawdź najlepsze typy NBA

AH

24