ProTipster Wiadomości Sportowe

Obie drużyny strzelą - typy i jak je znaleźć | Akademia ProTipster

Obie drużyny strzelą - typy i jak je znaleźć | Akademia ProTipster

Szukasz dobrych typów BTTS i chcesz zwiększyć swój stan konta? Stworzyliśmy ten artykuł specjalnie dla Ciebie. Pozwoli Ci on zrozumieć czym są typy BTTS - obie drużyny strzelą oraz gdzie szukać odpowiedich informacji. Oprócz tego na stronie ProTipster znajdziesz typy od ludzi z całego świata.  

Czym są typy BTTS? (ang. Both Team To Score)

Typ Obie drużyny strzelą jest dość specyficznym rynkiem u bukmacherów. Są tylko dwie możliwości wyboru - TAK albo NIE. Jak nietrudno się domyślić wybierając opcję TAK jesteśmy przekonani, że oba zespoły trafią do siatki rywali. Natomiast typując na NIE obstawiamy, że w tym meczu żadna z drużyn nie trafi lub tylko jedna z nich.  

Perfekcyjny układ na BTTS dzieli oba rodzaje tego zakładu na równe kursy po 1.90. Dzieje się tak z tego powodu by ograniczyć możliwość wygranej. Może zabrzmieć to dość dziwnie lecz bukmacherzy nigdy nie dadzą kursów 2.0 lub większych na zakład, który ma tylko dwie drogi. Szansa na wygraną byłaby wówczas 50/50 i stawiając na zarówno TAK i NIE wyszlibyśmy na zero. Więc logiczne jest to, że w przypadku równego podziału szans kursy nie wynoszą 2.0 tylko 1.90.

Różnice w kursach na TAK i NIE wynikają ze specyfiki drużyn, które będą się ze sobą mierzyć. Przykładowo jeśli będą grały dwie drużyny słynące z bardzo dobrej gry obronnej kurs na TAK będzie zdecydowanie wyższy. Podobnie działa to w drugą stronę. Jeśli zmierzą się zespoły strzelające dużo bramek, oraz równie dużo tracące możesz być pewien, że tym BTTS: TAK będzie o wiele niższy niż BTTS: Nie.  

Jak szukać dobrych typów BTTS?

Dobry typer zawsze patrzy na wartości. Jeśli kursy BTTS są wyższe niż na podstawowe typy (1X2) jesteś w dobrym miejscu. Często zdarza się, że kursy na typ obie drużyny strzelą jest porównywalny lub wyższy niż na zwycięstwo któregoś z zespołów.

Chociaż statystyki odgrywają główną rolę w procesie wyboru typu, rynek BTTS charakteryzuje się tym, że przedkładamy nad nie specyfikę zawodników i zespołów, które ze sobą zagrają. Typer zawsze będzie szukał słabości w obronie lub potencjalnych plusów w ataku, tak by móc sprawdzić czy opłaca się grać na ten rynek. Przykładowo jeśli drużyna lubiąca grać ofensywnie i kontrolować mecz zagra na wyjeździe z outsiderem. Raczej pewne jest, że trafią do siatki. Niewiadomą pozostaje wówczas - czy gospodarze trafią chociażby na pocieszenie? Trzeba sobie zadać pytanie czy mecz zakończy się do zera czy nie? W niektórych przypadkach można by powiedzieć, że typ BTTS: Nie, jest podobny do zakładu 1 drużyna wygra do zera.

Specjalnie dla użytkowników ProTipster stworzyliśmy specjalną podstronę, na której znajdziesz najlepsze typy BTTS (obie drużyny strzelą gola) opublikowane przez typerów ProTipster. Dodatkowo staramy się tworzyć każdego dnia kupon złożony w całości z typów obie drużyny strzelą gola. Sprawdź sam!

Sprawdź typy BTTS użytkowników ProTipster

Rynki podobne do BTTS

Jedną z najlepszych rzeczy jest to, że jest wiele zakładów podobnych do BTTS. Jeśli kurs na ten typ nie jest satysfakcjonujący możesz poszukać zamiennika. Przykładowo, jesteś przekonany, że w danym meczu obie drużyny nie trafią, a kurs na typ BTTS: Nie jest dla Ciebie za niski, możesz wybrać coś innego. Chociażby typ na -0.5 bramki strzelonej przez dany zespół. Możesz również typować ilość zdobytych bramek w meczu np. Powyżej/Poniżej 2.5. Jeśli to Cię nie przekonuje możesz zajrzeć do sekcji z azjatyckimi handicapami. Będziesz mógł wybrać sobie odpowiedni handicap odpowiadający Twojej wizji. Jak widzisz typ BTTS jest całkiem przyjemnym wyborem, jeśli natomiast nie satysfakcjonuje Cię jego kurs bez problemu znajdziesz zastępstwo.