ProTipster Wiadomości Sportowe

Norweska Eliteserien 2019 - Analiza zakładów

Norweska Eliteserien 2019 - Analiza zakładów

Czego możemy spodziewać się po norweskim Eliteserien w tym sezonie? Przeczytaj analizę tej ligi przygotowaną przez ProTipster i znajdź odpowiedzi...

Jeżeli nie jesteś pewien co obstawiać tego lata, ligi Skandynawskie mogą być najlepszą odpowiedzią. Skupimy się na tych ligach oraz wielu innych w ProTipster Premium. Możesz wypróbować Premium ZA DARMO przez 15 dni i wtedy podjąć decyzję czy chcesz kontynuować, czy nie. Bez zobowiązań!

Dołącz do Premium

Eliteserien 2019 | Wprowadzenie do Zakładów

Eliteserien to najwyższa klasa rozgrywkowa piłki nożnej w Norwegii. W tej chwili zajmuje 22 miejsce w Europie, według rankingu UEFA, który powstanie na bazie wyników klubowych z ostatnich 5 lat. Sezon w tej lidze rozpoczyna się zwykle w ostatni weekend marca lub pierwszy weekend kwietnia i składa się z 30 kolejek, podczas których 16 drużyn rywalizuje ze sobą dwukrotnie. Dwie najgorsze drużyny po zakończeniu sezonu spadają do drugiej ligi, podczas gdy 13 drużyna rywalizuje z trzecią drużyną niższej ligi w barażach.

Biorąc pod uwagę liczbę tytułów, jeden klub zdecydowanie wyróżnia się na tle innych. Mowa oczywiście o Rosenborg, który do tej pory ma na koncie 26 tytułów, podczas gdy żaden inny klub nie zdobył ich nawet 10. Kolejni na liście są Fredrikstad z 9 tytułami, Viking z 8, Lillestrom i Valerenga z 5, a Molde i Brann mają po trzy tytuły.

Kliknij tutaj, aby sprawdzić typy użytkowników ProTipster dotyczące Eliteserien. Możesz zamieszczać swoje typy i rywalizacjować o ateakcyjne nagrody, w tym również o gotówkę!

Eliteserien 2019 - Faworyci

Rosenborg zdobył mistrzowski tytuł 4 razy z rzędu, ale niemal wszystkie te sezony mają ze sobą coś wspólnego - Rosenborg rozpoczynał sezon ze słabymi wynikami i wyprzedzał lidera w ciągu ostatnich dwóch miesięcy rozgrywek. Teraz mamy podobny scenariusz, ale nie wiadomo czy aktualni mistrzowie zdołają odrobić straty. W tej chwili Molde, druga najlepsza drużyna w lidze, prowadzi w tabeli i ma olbrzymią 13-punktową różnicę nad Rosenborgiem.

Warto podkreślić tutaj fakt, że Rosenborg zawsze polegał na własnych występach, ponieważ inne drużyny nie były w stanie utrzymać zwycięskiej serii przed dłuższy okres. W tym sezonie, Molde wygląda jednak naprawdę poważnie, a głównym powodem jest formacja ataku. Zdołali już zdobyć 25 bramek, podczas gdy druga drużyna w tym rankingu ma 19 bramek. Trzeba też wziąć pod uwagę, że Rosenborg do tej pory strzelił tylko 7 bramek w 9 meczach, a najlepszy strzelec ligi Omoujianfo strzelił ich 9. Ten krótki opis powinien dokładnie oddać to, jak w trudnym położeniu znalazł się Rosenborg.

Eliteserien 2019 - Czarny Koń i Kursy

Molde rozegrało jeden mecz więcej niż najbliżsi rywale, ale w tej chwili drużyna ze Skien notuje najlepsze występy. Odd Grenland ma obecnie taką samą ilość punktów co Molde i jeden mecz przed sobą, więc będzie interesujące zobaczyć kto obejmie prowadzenie po wyrównaniu liczby rozegranych spotkań. Odd nadal nie rozegrało meczu z Molde, ale przy odrobinie szczęścia w tym pojedynku, wszystko jest możliwe. Właściwie w tej chwili mają większe szanse na zdobycie trofeum niż Rosenborg - kursy na Odd wynoszą 6, a na Rosenborg 11, ale zaliczamy Rosenborg do grona faworytów ze względu na ich reputację.

Walka o Utrzymanie się w Eliteserien 

Zespoły które awansowały do Eliteserien w tym sezonie Mjondalen i Viking całkiem nieźle rozpoczęły sezon, szczególnie ta druga drużyna. Faworytem do spadku jest zdecydowanie Tromso, który do tej pory przegrał 7 z 9 meczów i gra wyraźnie im się nie układa. Trudno wybrać drugiego kandydata do spadku, ponieważ do tego grona zalicza się dosłownie połowa ligi, ale raczej nie będzie to Sarpsborg, które co prawda obecnie zajmuje 14 miejsce, ale jest to drużyna która może powalczyć o miejsce w Lidze Europy.

Zakłady na Eliteserien

Norweska Eliteserien to liga z wysokimi wynikami. Jak dotąd wyniki nie są tak wysokie jak zazwyczaj, ale może wynikać to ze słabszej pogody. Mecze w okresie letnim są znacznie bardziej efektowne, więc kombinacje bramek oraz BTS mogą mieć sporo wartości.

Dołącz do Premium i nie przegap prognoz eskpertów ze szczegółową analizą.