ProTipster Wiadomości Sportowe

Rodzaje Kursów Bukmacherskich - Wprowadzenie

Rodzaje Kursów Bukmacherskich -  Wprowadzenie

Jeżeli chcesz zostać profesjonalnym typerem, musisz zrozumieć w jaki sposób działają zakłady bukmacherskie - dlaczego akurat takie kursy są oferowane w danym spotkaniu i jak znaleźć value bety. Chociaż rodzaje rynków są dość standardowe (występują czasami pod innymi nazwami), sposób w jaki prezentowane są kursy, różnią się znacząco w zależności od terytorium na którym przebywasz.

Kursy Ułamkowe

Kursy ułamkowe występują najczęściej na rynku brytyjskim i irlandzkim. Jak sama nazwa wskazuje, są wyrażane w formie ułamków - na przykład 4/1, 13/2 lub 1/5. Kursy te odnoszą się do wygranej kwoty netto, która zostanie wypłacona graczowi w przypadku wygrania zakładu w stosunku do stawki. Na przykład jeżeli postawimy 100 PLN na wydarzenie z kursem 4/1 (cztery do jednego), nasz profit wyniesie 400 PLN, a w przypadku kursu 1/4, nasz profit przy takiej samej stawce wyniesie już tylko 25 PLN. W obu przypadkach, obstawiający otrzymuje także zwrot stawki, więc w pierwszym przykładzie otrzymałby łącznie 500 PLN, a w drugim przypadku 125 PLN. 

Jak Zamienić Kursy Dziesiętna na Ułamkowe?

Kursy dziesiętne są preferowane na rynku europejskim, australijskim, nowozelandzkim, kanadyjskim i azjatyckim. Warto pamiętać, że od kursów ułamkowych różni je to, że kurs dziesiętny wyraża całkowity zwrot stawki, a nie sam zysk, jak opisano powyżej. Na przykład, jeżeli postawimy 100 PLN po kursie 2.05, otrzymamy 205 PLN. W przypadku kursu 1,75, otrzymamy natomiast 175 PLN.

Jak Zamienić kursy Amerykańskie na Ułamkowe?

Amerykańscy bukmacherzy mają własny zapis kursów. Istnieją dwie możliwości - podana liczba może być dodatnia lub ujemna. Dodatnie kursy wskazują, że zakład jest lepszy niż "even" , a ujemne, że jest gorszy.

Jeżeli liczba jest dodatnia, kursy wskazują jak wiele możemy wygrać przy zakładzie 100 PLN. Dla przykładu, kurs +400, zagwarantuje nam zysk 400 PLN przy zakładzie 100 PLN. Jednakże, gdy podana liczba jest ujemna, kursy wskazują, ile pieniędzy trzeba postawić, aby osiągnąć profit z zakładu 100 PLN. Na przykład kursy 1/4 będą oznaczone w systemie amerykańskim jako -400, ponieważ trzeba postawić 400 PLN, aby osiągnąć zysk w wysokości 100 PLN.

Kursy na ProTipster

Wyświetlamy najpopularniejsze kursy na Twoim terytorium, gdy publikujesz swoje typy lub przeglądasz typy innych użytkowników. Możesz łatwo zmienić sposób wyświetlania kursów, w górnej części menu. Jeżeli chcesz sprawdzić najlepsze typy ProTipster, kliknij tutaj. 

Powiązane Wiadomości