ProTipster Wiadomości Sportowe

Jak używać kryptowalut do płatności online?

Jak używać kryptowalut do płatności online?

Zanim zdobędziesz Bitcoiny lub inną kryptowalutę musisz skonfigurować portfel do ich przechowywania - będziesz go potrzebować bez względu na preferowaną formę zakupu.  

Konfigurowanie portfela kryptowalut

Masz do wyboru kilka rodzajów portfela: Online (część platformy wymiany walut lub na innej niezależnej stronie dostawcy) Offline, Mobilny (na Twoim urządzeniu mobilnym) lub tak zwany Desktop Wallet czyli portfel, który zakładasz na Swoim komputerze domowym/laptopie.

Jeśli bitcoiny służą Ci do obstawiania, to portfel online będzie dla ciebie wystarczający. Jedne z najbardziej popularnych portfeli internetowych to Greenaddress i Spectrocoin.

Musisz pamiętać, że portfele jedynie przechowują kryptowalutę i za ich pośrednictwem nie da się jej nabyć. Jak to zrobić? Dowiesz się za chwilę.

Kupowanie Bitcoinów lub innej kryptowaluty

Po pierwsze musisz założyć konto na wirtualnym kantorze, który zajmuje się handlem kryptowalutą. Istnieje wiele stron zajmujących się obrotem internetowej waluty jednak wiele z nich pozostawia sporo do życzenia.

Największą obecnie giełdą kryptowalut jeśli chodzi o wolumen USD (ile dolarów przez nią przepływa) jest Bitfinex. Innymi dużymi rynkami wymiany kryptowaluty są Coinbase, Bitstamp i Poloniex.

Dzięki większej kontroli KYC (know-your-client czyli poznaj swojego klienta) oraz zaostrzonym przepisom AML (anti-money-laundering czyli przepisom przeciwdziałającym praniu pieniędzy) wiele giełd czyli wirtualnych kantorów wymaga identyfikacji klienta na potrzeby zweryfikowania i konfiguracji konta. Zazwyczaj będzie to skan lub zdjęcie oficjalnego dokumentu tożsamości, a czasem także potwierdzenie adresu.

Większość giełd akceptuje płatności przelewem bankowym lub kartą kredytową, a niektóre z nich oferują również usługi Paypal.

Każda wymiana ma inną procedurę dla konfiguracji jak i samej transakcji. Powinna ona dostarczyć Ci wystarczającą ilość informacji abyś mógł bez problemu dokonać kupna lub sprzedaży kryptowaluty. Zakupiona kryptowaluta automatycznie zasili Twój giełdowy (sesyjny) portfel. Jeśli chcesz możesz przenieść ją do jednego z wcześniej wymienionych portfeli pozasesyjnych (mobilny, offline etc.)

Wpłata do zakładów sportowych

Masz już portfel, kupiłeś kryptowalutę? Jeśli tak to przed Tobą ostatni krok czyli złożenie depozytu u bukmachera. Najszybciej przez proces rejestracji i depozytu przejdziesz w 1xBit. Obsługuje on wiele kryptowalut nie tylko Bitcoiny. W panelu wpłaty znajdziesz link do ich adresu, który przekopiowujesz do swojego portfela. To dzięki niemu będziesz mógł przesłać kryptowalutę z i na konto bukmachera. W zależności od wielkości wpłaty może zająć to od kilku minut do kilku godzin.