Finał Pucharu Polski: Lechia vs Cracovia. Zapowiedź, Typy

Finał Pucharu Polski: Lechia vs Cracovia. Zapowiedź, Typy

Przed nami ostatni akord sezonu 19/20 w polskim futbolu. Lechia zmierzy się z Cracovią w ramach finału 66. edycji Totolotek Puchar Polski. Forma obu drużyn wskazuje, że nie ma jednoznacznego faworyta tego pojedynku.

Nietypowo, bo 24 lipca zostanie rozegrane finałowe starcie Totolotek Pucharu Polski. Pierwotnie mecz powinien odbyć się już 2 maja, jednak pandemia koronawirusa znacząco przedłużyła rozgrywki krajowego pucharu. Tradycja została przerwana i wyjątkowo w tym roku mecz nie odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Został przeniesiony na Arenę Lublin, gdzie łatwiej przestrzegać norm bezpieczeństwa narzuconych przez pandemię.

Zespół z Cracovii ma za sobą niezły sezon, choć nie brakowało słabych momentów Krakowian. Ostatnie mecze podopiecznych Probierza nie napawają optymizmem, w trzech ostatnich spotkaniach dwukrotnie przegrali (z Lechią i Lechem) i zremisowali z Piastem Gliwice. Zawodnicy Cracovii kilkukrotnie w tym sezonie udowadniali, że potrafią spiąć się na ważne spotkania i zaliczyć solidny występ, mimo słabych, notowanych wyników. Wszystko wskazuje na to, że małopolski zespół przystąpi do piątkowego spotkania w najsilniejszym ustawieniu. To pierwszy finał PP w ich 114-letniej historii istnienia. W meczu półfinałowym Cracovia wyrzuciła za burtę głównego faworyta rozgrywek - Legię Warszawa pokonując ją aż 3:0. 

Dla Lechii był to owocny sezon, który zakończyła na 4. miejscu w PKO BP Ekstraklasie. Gdańszczanie grają niezłą dla oka piłkę, która w ostatecznym rozrachunku jest także skuteczna. W ostatnim meczu pokonali Śląsk Wrocław 2:1. W szeregach Stokowca podobnie jak w przypadku Cracovii, ostatnie wyniki nieco odbiegały od oczekiwań i na przełomie niedawno rozegranych spotkań Lechia straciła sporo punktów. W tym czasie w szeregach Lechii miały miejsce liczne eksperymenty w doborze personalnym oraz ustawieniu taktyki. Lechia Gdańsk podejdzie do tego meczu w roli obrońcy tytułu, przed rokiem pokonała w finale Jagiellonię BIałystok 1:0 i po raz drugi zdobyła krajowy puchar. Czy w tym roku wzniosą go po raz trzeci?

Warto mieć na uwadze, że niedawne starcia ligowe w wykonaniu obu drużyn niekoniecznie są dobrym odzwierciedleniem formy na finał. Cracovia jak i Lechia nie grały pod koniec zmagań o żadną stawkę w PKO BP Ekstraklasie i w ostatnich podrygach ligi eksperymentowały i szlifowały formę na ostateczne starcie w Lublinie. 

Bukmacherzy nie widzą w żadnej z obu drużyn jednoznacznego faworyta. Bukmacher STS w ofercie na zwycięzcę po regulaminowym czasie gry faworyzuje Cracovię (2.50), jednak na Lechistów ustawiono kurs na poziomie 2.85. Na remis widnieje kurs 3.25.

Totolotek (tytułowy sponsor pucharu) w zdarzeniu na końcowego zwycięzcę (drużynę, która wzniesie trofeum) wskazuje większe szanse Cracovii. Kurs na triumf “Pasów” wynosi 1.80, natomiast na Lechię 1.95. Oferty bukmacherów są wypełnione różnej maści zdarzeniami. Każdy gracz znajdzie odpowiednie dla siebie zakłady na finał.

Spotkanie będzie transmitowane na antenie Polsatu Sport. Pierwszy gwizdek sędziego Pawła Raczkowskiego o godzinie 20:00.

Gdzie obstawiać Finał Pucharu Polski?

#1

Bonus Powitalny

600 PLN

#2

Bonus Powitalny

1200 PLN

z kodem promocyjnym PROTIPSTER

1259 PLN

#3

Bonus Powitalny

2200 PLN

z kodem promocyjnym PROTIPSTER

2230 PLN